Motozraz Wild Horses … silné motorky a hudba

Wild Horses couldn’t drag me away, wild, wild horses, we’ll ride them someday. (Rolling Stones – Wild Horses)

Medzinárodný motozraz – východná provincia. Najstarší motorkársky klub na východnom Slovensku a možno aj na celom území Slovenska obnovil tradíciu. Po dlhšej pauze sa tento rok úspešne odštartovala akcia s názvom Motozraz Wild Horses na Sigorde. Akciu pripravil motorkársky klub Wild Horses MC.

Všetko sa to odštartovalo 31.7 a ukončilo 2.8.2009. Rekreačnú oblasť Sigord pri Prešove navštívilo cca: 1000 motorkárov zo Slovenska či neďalekých krajín. Najpočetnejšiu skupinu motorkárov tvorili košickí motorkári, ktorým sa osobne poďakoval organizátor už spomínanej akcie.

Východná provincia práve takéto označenie dali motorkári východnému Slovensku. K motorkám patria pekné ženy,  kožené veci, hudba a ak nie alkohol tak určite pivo. Motorka je životný štýl určitej časti ľudí.

Moderovania sa ujal sám prezident klubu Wild Horses MC Ľudo Antol, práve od neho bolo počuť z každej strany „východná provincia“. Priznal sa, že je ešte veľa vecí, ktoré treba doladiť. Učia sa aj vďaka motozrazom, ktoré sa konajú mimo Slovenska, a to aj napriek tomu, že patria medzi starší klub.

Návštevnici tejto akcie si mohli vychutnať silné stroje a hlavne hudobný program. Prvý večer kraľovali Heľenine oči, zaujali aj Coolaction. Druhý večer som sa zúčastnil akcie aj ja a prišiel som si pozrieť kapelu Chiki liki tu-a. Kapela sa predviedla iba v tom naj. Zloženie kapely: (Martin Višňovský – spev a basgitara, Ľuboslav Petruška – elektrická gitara, Tomáš Višňovský – bicie). Kapela, ktorú hudobný kritici odsudzovali pre texty. Mne sa najviac páčia vyjadrenia typu, ako ta kapela vyzerá vypočujú si niečo raz a snažia sa určiť čo je dobré a čo nie. Podľa mňa výzor nedokáže pokaziť hudbu, ak je raz dobra tak takou ostane navždy. Dramatický bordel tak aj takéto prirovnanie si vyslúžila kapela. Stačilo raz vidieť a svoj názor zmenili.

Svojský štýl a texty, ktoré nepochopí každý. Ich hudbu by som prirovnal k  funky alternatíve. Osobitá kapela, ktorú treba vidieť a počuť na koncerte.

  • Videá, ktoré som spravil pre musicone.sk.

Chiki liki tu-a – Kuca paca (Wild Horses na Sigorde 2009)

Keď vysnívané šťastie z očí sa ti stráca a zažral si sa ako špina do madraca, nevonia Ti za štyri stovky tvrdá práca,vtedy zo života sa Ti stáva Kuca paca.

Chiki liki tu-a – Monte carlo (Wild Horses na Sigorde 2009)

… V šušťakoch sa noha tak nespotí, v šušťakoch ti lepšie chutí v šušťakoch ťa nikto k ničomu už nedonúti. Monte Carlo to je paráda, Monte Carlo to je nádhera Monte Carlo to jedna báseň ta to krása, v Monte Carlo v šušťakoch celkom dá sa. Ale o tom sa mi môže iba snívať, bo to není reálne …..do rici …

Chiki liki tu-a – Americka pesnička (Wild Horses na Sigorde 2009)

Rozmýšľal som s chlapcami čo na platni nám chýba. Kde tajomstvo úspechu, ta kde sa vlastne skrýva. Ta aj my sme použili overené triky a nahrali sme pre Vás aspoň trošku Ameriky…

Odporúčam si pozrieť videa:
Chiki liki tu-a – Ci jeho
Chiki liki tu-a – Lala
Chiki liki tu-a – Malicherná zaležitosť
Chiki liki tu-a – Dobrý večer mladý pán
Chiki liki tu-a – Monte Carlo
Chiki liki tu-a – Kristina

Po Chiki liki tu-a prišla kapela Fest, ktorá hrala staré veci od Deep Purple a ďalších rockových klasikov.  Orientálne tanečnice z Fatimy len naznačili svoje krivky, go-go tanečníčky zo Spišskej Novej Vsi už boli odvážnejšie a napokon prišiel na rad aj striptíz. Tak takto to prebiehalo vo východnej provincii. Ps: ja som ten v ľavo 🙂2 Replies to “Motozraz Wild Horses … silné motorky a hudba”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.