Moje iranian amulety (verím, že ma ochránia)

„Táto doba si vyžaduje, aby ľudia aktívnejšie a zodpovednejšie pristupovali k životu“

Keďže nestíham, tak na dnes som si pripravil článok mimo hudby. Kamarát išiel do Iránu a ja som si dal kúpiť amulet. ( nakoniec mi ich priniesol 3, čomu sa nesmierne teším ). V Iráne ich majú všade, na kobercoch, stenách atď.

„Amulety sú tvarové žiariče“

Citujem Vieru Jakubisovú

„Podľa známej liečiteľky majú amulety ešte jeden dôležitý aspekt. „Pomáhajú človeku uveriť v pozitívny vývoj, ktorý symbolizuje. Nositeľ vedome vyšle myšlienku, aby sa uskutočnilo to, po čom túži. Možno by to niekto nazval placebo efekt, ale sila myšlienky je veľmi veľká. To, že veríme v pôsobenie amuletu, nás môže naozaj ochrániť a posilniť zdravie. Tento aspekt je fantasticky, lebo pomáha človeku pozerať sa na svoj život z lepšej stránky

Každá kultúra má svoje symboly a amulety.

Z indickej kultúry patrí medzi najfrekventovanejšie symbol óm, ktorý je vizuálnou podobou zvuku, mantry a má uľahčiť cestu k osvieteniu a k zjednoteniu. Z čínskeho taoizmu je veľmi obľúbený znak jin-jang, symbol harmónie a rovnováhy. Z Egypta k nám preniklo sväté oko boha Hora – predstavuje múdrosť a predvídavosť – a egyptský kríž. Ten symbolizuje nesmrteľných bohov a nositeľovi by mal prinášať dlhovekosť, je kľúčom k bránam do raja.

Celý článok nájdete TU, v časopise boli uvedené jednotlivé amulety a ich význam, aj preto som chcel práve ten, ktorý mám.

Máte aj vy, nejaké amulety, prípadne talizmany ??? Veríte v niečo ???

2 Replies to “Moje iranian amulety (verím, že ma ochránia)”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.