Minikvas 2010 zrušený. Bude Hodokvas 2011?

Nikdy som nechcel uveriť, že existuje človek, ktorý žije tak hudbou ako je to v prípade pána Doda (Dodenka) Tarkaya. Zakladateľ Hodokvasu, Minikvasu a najmladšieho brata festivalu Buková. Osobne poznám jeho partnerku a mal som možnosť porozprávať sa o chode festivalu, problémoch a situácii v hudbe na Slovensku. Môj obdiv patrí práve vám. Viac sa už dozviete v nasledujúcich riadkoch.

O niečo podobné ako pán Dodo som sa „snažil“ a stále snažím aj ja. Veľké oči, že sa raz budem živiť hudbou sa možno rozplynú, ale spomienka, že som podporoval slovenskú hudbu mi ostane naveky. Nikdy som sa nesnažil konkurovať iným hudobným webom. Objavil som v sebe niečo, čo obdivujem doteraz a to, že aj s chybami rád píšem. Tak nerád som písal čitateľský denník ccc. Téma o hudbe nikdy nebola 🙂

Pár dôvodov prečo sme sa rozhodli zrušiť Minikvas 2010

1. Po skúšobnom festivale Buková 2010 sme zistili, že s majiteľom pozemku nedokážeme spolupracovať. Ide mu predovšetkým o zisk, napriek tomu, že sme ho upozorňovali, že s festivalmi je to ťažké a že my to nerobíme pre peniaze. Nevedeli by sme asi ani postupne spĺňať jeho požiadavky. Je pravdou, že veľa investoval do pozemku, aby sa areál aspoň čiastočne pripravil na leto, ale my sme ho zase varovali pred jednotlivými faktormi, prečo by to tento rok nemuselo byť také ružové(kríza, nové miesto….)

2. Nebudem hovoriť za ostatné festivaly (aj keď majú podľa mojich informácii podobnú situáciu), ale na festival Minikvas sa predávajú o 40% slabšie vstupenky ako pred rokom. Nakoniec celú festivalovú sezónu na Slovensku budete môcť v lete postupne aj vy zhodnotiť.

http://www.youtube.com/watch?v=G7FdJajqxmU

3. Tento týždeň sme ešte narýchlo chceli vrátiť festival Minikvas do Modry. Vedenie Mesta súhlasilo, avšak pod rôznymi podmienkami, ktoré by sa asi nikomu nepáčili. Hralo by sa len do polnoci, nebol by štvrtok (čím by sme museli oklieštiť program), dnb by muselo byť zrušené a to ani nehovorím o tom, že sponzorov sme mali viazaných na festivalovú sezónu na Bukovej. Určite by som Vám po minulom roku nechcel spraviť zase nejaké škrtanie kapiel a podobné veci. Nebolo by to ono!

4. Cítim, že tento rok majú ľudia problémy s peniazmi. Poznám veľa ľudí, ktorých som kedysi stretával v meste na káve a dnes sedia len doma. Už v roku 2009 veľa kamarátov z Modry prišli len preto, že som im kamarátsky daroval vstupenku. Ja festival garantujem svojimi súkromnými peniazmi a ak by naozaj prišlo o 40% menej ľudí (je veľká pravdepodobnosť, že by to tak bolo) mal by som obrovské súkromné finančné problémy, ktoré by ma poznačili na celý život. Jednoducho sa tento rok na to necítim a to ešte chcem v pokoji osláviť 40tku. Po 10 rokoch Hodokvasu a Minikvasu sa teším na kľudné leto, keď nebudem pozerať 2 týždne pred akciou na internete či sa dobre predávajú lístky a či náhodou nebude pršať. Kto to nevyskúšal nevie, aký je to obrovský tlak a riziko garantovať niekoľko miliónov, keď ich reálne nemáte. Minikvas aj Hodokvas nemal nikdy veľkých sponzorov, preto sme ani nemali v názve nikdy partnera. Vždy ste sa na akciu poskladali vy a my sme len doplatili stratu:-) Nikto zo sponzorov nebude presviedčať Hodokvasnícku komunitu aby si kúpil telefón nokia alebo auto kia:-). Verte, že sme na Vás nikdy nezarobili ani korunu.

http://www.youtube.com/watch?v=JQkActP-isE

Bude Hodokvas 2011?

5. Ďalší rok by sa chcel vrátiť Milan Prekop a pokračovať spolu so mnou v Hodokvase. Určite by to ale bolo v lokalite Modra alebo Pezinok, lebo sem ten festival patrí. Uvidíme aká bude o rok spoločenská nálada, okolnosti a podľa toho sa rozhodneme.

6. Od pondelka 28.6.2010 môžete vrátiť vstupenky na Minikvas do predajní kde ste ich zakúpili a vrátia Vám Vaše peniaze. Všetkým festivalom držím palce a dúfam, že zrušenie tohtoročného Minikvasu aspoň čiastočne pomôže niektorému z nich.

Ako ďalej v lete?

20.08.2010 (piatok) budeme v Bratislave v MMC robiť veľkú akciu s kapelami The Adicts(uk), Zóna A, HT….. Ak by mal niekto záujem osobne sa so mnou porozprávať o Minikvase a plánovanom Hodokvase, pozývam na pivo 16.07. (piatok) do domu kultúry v Modre. Budem tam oslavovať 40tku a budú tam vystupovať kapely, ktoré manažujem alebo sme dlhoročný kamaráti (Davová psychóza, Piijem&matelko&malevil, HT, Vandali, DJ Jurgen Schmidt…..) Ešte budem informovať o tejto akcii.

Čo sa týka Lixxa?
Rádio_FM a Codered Crew spojili svoje sily, aby pre vás pripravili letný SIGNAll_FM FESTIVAL plný drum&bassu! V týchto chvíľach intenzívne pracujeme na tom, aby ste o nič neprišli! Viac info čoskoro v relácii SIGNAll_FM a na vašich obľúbených weboch. Minikvasu držme palce o rok.

zdroj: www.minikvas.sk

PS: na záver si neodpustím pridať spomienkové video 🙂 Punk’s not dead.

Spomienka na Hodokvas 2008


One Reply to “Minikvas 2010 zrušený. Bude Hodokvas 2011?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.