Metallica: Through The Never prichádza do kín

Legendárna americká kapela Metallica pripravila pre svojich fanúšikov a všetkých priaznivcov skvelej muziky lahôdku v podobe 3D filmového spracovania ich koncertného turné.

Talentovaný režisér maďarského pôvodu Nimród Antal prináša netradičný pohľad na dianie na javisku aj v zákulisí  prostredníctvom príbehu jedného z členov štábu, mladíka Tripa (Dane DeHaan). Priamo počas koncertu je vyslaný na tajnú misiu. To, čo spočiatku vyzeralo ako jednoduchá úloha, sa postupne mení na surrealistické dobrodružstvo na pozadí živého vystúpenia Metallicy vo vypredanej aréne.

Tento jedinečný projekt spája v sebe filmový príbeh a veľkolepé živé zábery z koncertu jednej z najpopulárnejších a najvplyvnejších rockových kapiel v histórii. Filmovému divákovi prináša neopakovateľný  a vzrušujúci  3D zážitok, ktorý vďaka oslňujúcej pyrotechnike, prepracovaným javiskovým scénam a obrazom snímaným naraz 24 kamerami nemá na plátne obdobu.

Pre členov kapely bol veľmi dôležitý fakt, že režisér patrí k ich skalných fanúšikom.  „Je to úžasné,“ povedal Robert Trujillo. „Bolo to zárukou toho, že má srdce na pravom mieste, a že sa do filmu pustil z jasne definovaných dôvodov.“

Vo filme zaznejú najväčšie hity, ktoré Metallica hráva na koncertoch, napr „Battery,“ „The Memory Remains,“ „Nothing Else Matters,“ „Master of Puppets“ či „Enter Sandman“.  Snažili sme sa vytvoriť príbeh, ktorý by zapadal do tejto skladby piesní.“ povedal režisér. „Nadšenie kapely, ich energia a hlavne láska, s ktorou robia muziku, toto všetko sa pretavilo do filmu. Som na to veľmi hrdý.

Metallica, ktorej členmi sú James Hetfield je (spev, gitara), Lars Ulrich (bicie), Kirk Hammett (gitara, sprievodný spev) a Robert Trujillo (basgitara, sprievodný spev), patrí medzi legendy svetovej hudobnej scény. Od svojho vzniku v roku 1981 vydali 9 štúdiových albumov, 4 záznamy živých koncertov a 37 singlov. Kapela získala 9 ocenení Grammy, predala viac ako 105 miliónov kusov nosičov, vo viac ako štyridsiatich krajinách sa im podarilo získať zlaté alebo platinové certifikáty a stali sa jednou z komerčne najúspešnejších metalových skupín v histórii. Ich album „Metalica“ sa stal jedným z najpredávanejších albumov za posledných 20 rokov.

Metallica: Through The Never bude mať exkluzívnu premiéru v pražskom IMAX-e 26.9. a v ostatných českých a slovenských kinách sa bude premietať od 3. októbra.

Zdroj:
Forum Film Slovakia, s. r. o.
Office: Cinema City EUROVEA
Pribinova 8
811 09 Bratislava
tel.: +421 2 49 113 116
program@forumfilm.sk

2 Replies to “Metallica: Through The Never prichádza do kín”

  1. Ako film je to uplna hlupost. Nemalo to ani hlavu ani patu – mal to byt len cely koncert bez nejakej ulohy, ktoru dali tomu chalanovi – absolutne sa to tam nehodilo. Neviem ci to bolo myslene tak, ze ten chalan mal halucinacie a preto sa vedel sam upalit, potom sa zrazu ocitnut na nejakej streche a kladivom rozbit cele mesto. 0 bodov za film, za koncert 10/10.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.