Masters Of Rock ´09

Leto je tu a s ním aj množstvo hudobných festivalov. Medzi tie najväčšie, najuznávanejšie a určite najviac medzinárodné (ako na pódiu, tak v hľadisku) sa za 6 rokov svojej existencie vypracoval ten Vizovický, poriadaný agentúrou Pragokoncert v likérke Rudolf Jelínek – Festival MASTERS OF ROCK!

Tento rok sa koná už 7. ročník tejto veľkolepej svetovej prehliadky rockovej a metalovej hudby! Program festivalu ponúka už tradične štyri celé plnohodnotné hracie dni a tým sa radí medzi jeden z najdlhších v Česku aj na Slovensku!

„Masters“ tento rok štartuje vo štvrtok 9. 7. o 15:00 hod.!

MASTERS OF ROCK pre svojich fanúšikov tento rok pripravil skutočné hudobné lahôdky rockového a metalového neba!

NIGHTWISH (Fin), RAGE (Ger), EDGUY (Ger), BLIND GUARDIAN (Ger), EUROPE (Swe), STRATOVARIUS (Fin) – svetový comeback!, ARCH ENEMY (Swe), EVERGREY(Swe), KATAKLYSM (Can), DRAGONFORCE (UK), KORPIKLAANI (Fin), IN EXTREMO (Ger), VOIVOD (Can), SHAMAN (Brazil) + Gocmen Symphony Orchestra of Turkey

Headlineri jednotlivých dní:

Štvrtok 9. 7.

NIGHTWISH (Fin) – Jediná exkluzívna show pre Českú republiku do roku 2011!

Kto by dnes nepoznal NIGHTWISH? Dokonca aj fínsky premiér sa pyšne hlási do fanklubu tejto kapely. Skupina má za sebou priam rozprávkovo úspešnú dráhu, ktorá však pre mnohých nečakane skončila odchodom impozantnej frontmanky Tarji Turunen. Okolo tohto odchodu sa strhol veľký mediálny cirkus, ale aj ten, našťastie, časom utíchol. Mozog kapely, Tuomas Holopainen, sa stiahol do prítmia, aby tam našiel a potom vyniesol na svetlo úplne novú kapitolu v živote kapely a ďalšie hudobné dielo plné emócií s názvom Dark Passion Play – veľmi citlivú hudbu pre citlivé duše. Vznikol album, ktorí stojí medzi starým a novým, je silným medzníkom a veľmi sľubným základom pre ďalšiu tvorbu kapely. Nebeský hlas Anette Olzon prináša nové svetlo a silu v mnohých dimenziách, dokáže byť tajomná a temná, ale aj veselá, optimistická. Nightwish s ňou prežíva znovuzrodenie, ktoré nesie zástavu nádeje, že Nightwish žije a je silnejší než predtým.

RAGE (Ger) – 25. výročie kapely – špeciálna show s množstvom exkluzívnych hostí!

Heavy a power metal vládne už 25 rokov v srdciach všetkých interpretov, ktorí sa v kapele RAGE vystriedali. Momentálna tri-zostava mohutného metalového barda Peavy Wagnera tento rok oslavuje veľké jubileum! Peavy, Victor a André vydávajú nové EP Gib Dich Nie Auf a plánujú narodeninové koncerty, na ktoré pozývajú veľmi špeciálnych hostí! Na Masters Of Rock sa môžeme tešiť na prierez celou bohatou históriou kapely, zaznejú všetky osvedčené pecky. A kto sa s nimi objaví na pódiu? Napríklad Hansi Küsch z Blind Guardian, Schmier z Destruction, Manni Schmidt z Grave Digger (ex-Rage) alebo Micha – das letzte Einhorn z In Extremo. Bude to jednoznačne veľká narodeninová show, ako sa patrí!

Piatok 10. 7.

EDGUY (Ger)

EDGUY dnes plní haly, tisíce fanúšikov tiahnu za ich show, ktorá je viac než zábavná. Kapela je fenoménom doby nielen v Nemecku, ale po celom svete. Ich živá show zabíja, je plná vynikajúcich momentov a rodený zabávač Toby Sammet ju robí absolútne jedinečnou a ohromujúcou. Vlaňajšia novinka Tinnitus Sanctus je opäť v nezameniteľnej produkcii Saschi Paetha. Miešajú sa v nej všetky tradičné i neobvyklé znaky Edguy a je akýmsi logickým krokom ďalej, kde za sebou výrazne zanecháva svojich predchodcov Rocket Ride a Hellfire Club. Edguy vydávajú svoje prvé live DVD Fucking With F*** zo šialeného kotla, ktorý rozpútali v Brazílskom Sao Paolo a my si ich na „Masters“ vychutnáme minimálne rovnako…

Sobota 11. 7.

BLIND GUARDIAN (Ger)

Kapely sa väčšinou stávajú slávnymi vďaka svojej štúdiovej práci, no u nemeckých Blind Guardian je to iné. Oni žiaria hlavne naživo svojimi skvelými spontánnymi a dokonale zahranými live shows. Ich „live“ kvality sa stali povestnými už po prvej šnúre, na ktorú sa kvarteto vydalo po vydaní debutového albumu Batalions of Fear. Hansi a spol. v súčasnosti pripravujú nový album, ktorý plánujú nahrať na jeseň a inšpiráciu naň budú čerpať na niekoľkých live koncertoch, ktoré si naplánovali na leto. Nie je ich veľa, budú len v tých najlákavejších, najinšpiratívnejších miestach a náš Masters Of Rock je jedným z tých vyvolených.

Nedeľa 12. 7.

EUROPE (Swe)

Legendárna kapela s vynikajúcou reputáciou živých show, kapela tvoriaca veľmi príjemné skladby, kapela, ktorá je považovaná za velikánov klasického rocku a hlavne tvorcovia rockovej hymny The Final Countdown – to sú Švédi EUROPE. Kapela má za sebou veľmi úspešný návrat albumom Secret Society a teraz pripravuje ďalšiu novinku, Last Look At Eden, ktorá vyjde tento rok na jeseň. Ochutnávku z nej, Almost Unplugged, si však môžete vypočuť už teraz. Europe sú tvrdí, hrajú s obrovskou chuťou a sú v kondícii ako nikdy predtým. Tak teda, let´s „Rock The Night“ na „Masters“!

 Všetky potvrdené kapely:

NIGHTWISH (Fin) – jediná exkluzívna show pre Českú republiku do roku 2011!, BLIND GUARDIAN (Ger), EDGUY (Ger), EUROPE (Swe), RAGE (Ger) – 25. výročie kapely – špeciálna show s množstvom exkluzívnych hostí!,

TIAMAT (Swe), KATAKLYSM (Can), DEATH ANGEL (USA), DIE HAPPY (Ger), DEATHSTARS (Swe), EVERGREY (Swe), AXXIS (Ger), CRUCIFIED BARBARA (Swe), HEAVEN SHALL BURN (Ger), LEGION OF THE DAMNED (Nl), ELUVEITIE (Swi), THE SORROW (Aut), SCHANDMAUL (Ger), KISSIN´DYNAMITE (Ger), KEEP OF KALESSIN (Nor), AUDREY HORNE (Nor), BLOWSIGHT (Swe), CALLEJON (Ger), KREYSON (CZ), VYPSANÁ FIXA (CZ), MŇÁGA A ŽĎORP (CZ), FLERET (CZ), TLESKAČ (CZ), NIL(CZ), INTERITUS (CZ), UŽ JSME DOMA (CZ), GATE CRASHER (CZ), INNOCENS (CZ), BETHRAYER (CZ)

  • Oficiálna stránka Masters Of Rock TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.