LEvo a jeho pravdivé texty

Dlhšiu dobu som rozmýšľal aký názov dať článku. Po vypočutí skladieb nebolo o čom rozmýšľať. Celkový dojem u poslucháčoch zanechajú LEvove texty. Dvadsaťjeden ročný chalan z Nitry, ktorý pomaly, ale isto kráča k úspechu. Víťaz ankety Vytiahni svoj majk 2009 (pozn.autora absolútny víťaz JAprodukcia). LEvo ma oslovil či by som o jeho tvorbe nenapísal článok k jeho novému EP. Keďže ak o niečom píšem napočúvam si celú tvorbu, ani v tomto prípade som neurobil výnimku. Tri roky rapovania a z toho stihol v roku 2009 spraviť cez tridsať plnohodnotných skladieb. LEvo nám má čo povedať! Inšpiráciou je jeho život, príbehy druhých ľudí, dianie doma no i vo svete a celkové pocity. Pocity, ktoré vedia zatočiť s osobnosťou.

Milujem hudbu a chcem jej dávať to, čo ona dáva mne, preto to vlastne aj robím. LEvo

Discografia:

  • LEvoslav Kruty mixtape
  • Pomsta – demo (2009)
  • Posadnutosť – EP (2009)
  • NEzabudnuté veci – mixtape (2009)
  • Hudba musí bolieť – EP (2009)


Osobne som začal EP-čkom Posadnutosť.
Z celej tvorby cítiť smútok, sklamanie, ktoré sa jemne prelína s trpkou dávkou pravdy. Pravdy o tom, že nie je v živote človeka všetko ako si želá. Zmena je život a netreba sa vzdávať „Nikdy to nevzdávaj„. Pre mňa sa album nesie v štýle „Prečo“. Neostáva Vám nič iné ako vypočuť si album a odhaliť skutočnosť. Celkovým cieľom je osloviť ľudí, ktorí rozmýšľajú hlavou a počúvajú texty. Inšpiráciou sa stávajú témy (posadnutosti), ľudí ktorí sú súčasťou tohto sveta. Desať skladieb = desať posadnutostí.

Schizofrénia, láska, peniaze, hazard, prehnaná sebadôvera, negatívne vplyvy,… každí si nájde čo hľadá. Témy, ktoré pripravia cestu k otázkam. O tom je „Posadnutosť“.

Tracklist Posadnutosť (2009):
Démoni, Kráľovstvo Nebeské (feat. P.O.T.D.), Droga Všetkých Drog, Ak Vôbec (feat. Aj), Nejde Too, Nikdy To Nevzdávaj, Šťastie, Vychutnávaj Pohodu, Zakliata Noc, Sam Sebou.

Skladba „Démoni“ sa dotýka témy ak človek stráca kontrolu. Démoni – všetko čo človeku nedovolí uvažovať. Ešte som nepočul skladbu, ktorá by otvorila tému schizofrénie. „Kráľovstvo nebeské“ – kvalitne spracovaná skladba pre poslucháča. Pojem kráľovstvo symbolizuje rodinu, priateľku, priateľa a kroky, ktoré Vás stále zavedú na cestu minulosťou. Precítený refrén priniesla spolupráca s rockovou skupinou z Ilavy P.O.T.D.. Pre mňa jednoznačne najlepšia skladba. Spolupráca s iným žánrom prináša rapovaniu nový rozmer. Skladba „Droga všetkých drog“ dostala aj klipovú podobu.

LEvo – Kráľovstvo Nebeské (feat. P.O.T.D.)

„Tak rád sa vraciam na miesta kde zažil som pekné chvíle, na miesto kde som ťa poznal nenahradia žiadne iné, vždy tam nájdem pokoj a len tak si zaspomínam. Možno som naivný no verím, že tam je stroj času, chodievam tam s nádejou spoznávať farbu tvojho hlasu, pohľadom sa to dotknem tak sa minulosťou dobíjam“… skladba „Kráľovstvo nebeské“.

NEzabudnuté veci achh. Celé to môže byť o tom, keď nemôžete zabudnúť na svoj prvý bicykel, ktorí ste  si našli pod stromčekom. Treba byť realistom a tieto pekné spomienky vystrieda niečo oveľa zmysluplnejšie.  Aj tento mixtape je venovaný minulosti. Celé to je o rodičoch, stratených láskach a pevnej vôli zotrvať a neprestať bojovať. Lebo len to ostane človeku, ktorý stráca a stratil. Ďakujem za všetky roky, za…

Tracklist NEzabudnuté veci – mixtape (2009)
Intro, Ďakujem RMX (feat. Centrum a Radka), Rap o rape RMX, Nikdy to nevzdávaj, Ideálna žena, Čo ak to nestihnem (feat. Samotár), Veril som, Stále neviem kade RMX, Vyznanie, Lížeme si rite (eat. ToDoE), Nikdy na teba nezabudnem RMX, Škola (feat. Trial), Život nie je sen (feat. BBS), Nepotrebujem, nechcem (feat. Respot).

LEvo – Ďakujem RMX (feat. Centrum a Radka)

Intro príjemne naladí a prinúti poslucháča zotrvať počúvať. Príjemný ženský hlas Radky objavíte v skladbe „Ďakujem RMX“. Do pozornosti dávam skladbu „Veril som“, ktorá ma dostala. Vznikla za tri hodiny, a to vrátane napísania textu a nahrania. Čo viac dodať …poklona. Skladba na konci článku.

Najnovším počinom sa stalo EP Hudbá musí bolieť, ktoré uzrelo svetlo sveta v decembri 2009. Metaforický názov, ktorý vyjadruje cestu „do cieľa“. To, že nepôjde o rovnú cestu, ale komplikovanú a kľukatú musí byť každému jasné. Najnovšie EP prináša deväť skladieb. Spolupráca s kapelou Gladiátor na remake piesni „Neviem ťa nájsť“. Ide o experiment, ktorí posúďte sami. Nahrávanie prebiehalo v štúdiu Wanted. Pod hudobnú produkciu sa podpísali mená Adamack, kapela Gladiátor, Kajmir, Jean Paul Groise. O obal sa postaral grafik Juraj Švelan.

Tracklist Hudba musí bolieť – EP (2009)
Už je to inak, Odzačiatku, Netráp sa, Dokonalí, Neviem ťa nájsť (feat. Gladiátor), Si nikto, Taktika, Pieseň samovrahov, Ďaleko.

Za podporu pri tvorení tohto EP chcem poďakovať Pibimu, Zdenovi, Jurajovi Švelanovi a ďalším, ktorí mi pomáhali. K jednotlivým skladbám, myslím si, že to bude niečo úplne iné ako všetko doteraz, použijem tam osobné veci…, osobný príbeh a aj si zasmoothujem. LEvo

LEvo – Veril som

One Reply to “LEvo a jeho pravdivé texty”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.