Letné swingové pokušenie s orchestrom Fats Jazz Band

V stredu 6. júna 2012 o 19:30 hod. rozprúdi pravá swingová horúčka sálu v Dome kultúry Lúky na Vígľašskej ulici č.1 v Bratislave. Swingový orchester Fats Jazz Band Vám predstaví vynikajúcich sólistov a tie najlepšie kusy zo svojho energiou nabitého repertoáru. Nebudú chýbať ani novinky, ktoré sa orchester už o mesiac chystá nahrať na svoje debutové CD!

  • Lístky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo v pokladni DK Lúky

Fats Jazz Band – I’ve Found A New Baby
http://www.youtube.com/watch?v=w2YMS4GT-bc#!

FATS JAZZ BAND založil v roku 2011 Ladislav Fančovič, jeden z najlepších súčasných mladých slovenských klaviristov. Zúročil svoje niekoľkoročné skúsenosti z pôsobenia v big bande orientovanom na starý jazz 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia a vytvoril osem členný, energiou nabitý Fats Jazz Band. Členovia tohto bandu sú vynikajúci slovenskí hudobníci a speváci, ktorí pôsobia v popredných orchestroch a big bandoch ako Slovenská filharmónia, Gustav Brom Big Band, Matúš Jakabčic Big Band, Bratislava Hot Serenaders, CZ-SK Big Band či Orchester Slovenského národného divadla.

Fats Jazz Band hrá pravú štýlovú swingovú hudbu, ktorá Vás unesie do iného sveta. Rozprúdi krv a vráti Vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov.

Repertoár Fats Jazz Bandu, ako už jeho samotný názov napovedá, je založený na autentickej interpretácii skladieb z pera Thomasa „Fats“ Wallera, ktorý bol jednou z ústredných postáv amerického jazzu v 30-tych a 40-tych rokoch minulého storočiaFats Jazz Band však interpretuje aj repertoár ďalších významných osobností jazzovej scény tohto obdobia ako boli Louis Armstrong, Teddy Wilson, Lester Young, Billie Holiday, Clarence Williams, Mildred Bailey, Pat Flowers a ďalší.

Fats Jazz Band – Bugatti Step (by Jaroslav Jezek)
http://www.youtube.com/watch?v=cdxTHxe-FkM#!

Fats Jazz Band: Ladislav Fančovič: klavír, bandleader, Ľubomír Kamenský: trúbka, kornet, Branislav Belorid: pozauna, Branislav Dugovič: klarinet, tenor-saxofón, Jana Dekánková: spev, Michal Matejka: gitara, Pavol Kušík: kontrabas, Patrik Fičor: bicie.

Obdobie ranného swingu je v Amerike označované ako „Zlatá éra“, pretože sa vyznačovala obrovským rozmachom vedy a technológie ale najmä filmového a zábavného priemyslu. Napriek krachu na burze v roku 1929, veľkému percentu nezamestnaných, ťažkým životným podmienkam a veľkému počtu prisťahovalcov z Európy, sa Amerika vedela radovať. Všetky tieto aspekty vplývali aj na hudbu, prostredníctvom ktorej chceli ľudia zabudnúť na svoje starosti. Preto je v nej akosi zakódovaný pocit eufórie šťastia a ľahkosti bytia.

Zdroj: Jana Fančovič Dekánková (Fats Jazz Band)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.