Kvety Nikotínu (SK)

Slovenská kapela Kvety Nikotínu je už dlhšiu dobu na hudobnej scéne. Aj týmto článkom sa snažím spropagovať, pre mňa zaujímavú kapelu. Kapelu tvoria: Ondrej Bagin (spev, gitara, basa, vokály), Gabriel Szalai (bicie, perkusie, basa, vokály) a Peter Soós (klávesy, basa, gitara, spev, vokály). Novinkou je v poradí šiesty album s názvom Lesostepi (2009). Na albume sa nachádzajú 13. pesničiek spolu s bookletom. Texty: Ondrej Bagin, okrem 08 a 12: Tomáš Macsai. Vokály: Naďa Nagyová, Oto Spál, Daniel Koči a Roman Biričkai. Obal Cd vytvoril Drahoslav Paluš.

Kapela ma prekvapila, že aj, keď sú všetky albumy vydané oficiálne ponúka ich spolu s bookletom na stiahnutie zadarmo (čo sa stáva aj u iných kapelách).

Prečo sú naše albumy, aj keď oficiálne vydané, zadarmo na stiahnutie?
Pretože veríme, že hudba nemá penažnú hodnotu. A tiež – nie každý si môže dovoliť kupovať si originálne CD-čka. Kľudne si stiahnite ktorýkoľvek náš album v MP3 alebo v CD kvalite a dajte ho komukoľvek, kedykoľvek.

Singel Telefón sa stále drží v TOP_FM, aj keď Nr. 1 asi nebude (momentalne Nr. 7). Hlasovať môžete na webe radia fm.

Discografia a zároveň download, ktorý ponúka kapela.

  • Ičnisinči (1997) download TU … jednoduchú, ukričaná a miestami melancholickú hudba, ktorá má v sebe silnú príchuť časov, ktoré sú dávno minulé, ale vlastne iba čakajú na svoje oživenie.
  • Živá voda (1998) download TU … je to kompaktný album, vzorový príklad starej (ale tej dobrej!) alternatívnej scény.
  • Míľovým krokom (1999) download TU … komornejší album, už z neho nečíha tá nespútaná vitalita, nahradil ju relatívny kľud a myšlienky na nepokoj, lásku a smrť.
  • Vážky (2005) download TU … môj obľúbený album. 🙂 Je určený všetkým, čo sa nestotožňujú s dnešnou dobou, každému kto má rád nádych smútku v prítmí cirkusového šapitó.
  • Hnusné básne (2007) download TU … pesničky pretkané motívmi rock&rollu. Na albume sú aj staré dobré smutné melódie. Novým je svojský zvuk a aranžmány.
  • Lesostepi (2009) download TU … posúďte sami.

Objednať Cd’s sa dá TU. Aktuálne Cd Lesostepi 5€.

„Máš čudnú tvár, deravú pleť, horúci dych myšlienok späť. Máš istý beh, neistý krok, akoby schválne sa ti vysmieval Boh. Aj ja mám, aj ja mám istý beh, neistý krok. Sme čudní obaja…“ pesnička Obaja (Vážky, 2005)

Najnovšou novinkou sú uvoľnené stopy pre vaše remixy. Ak by mal niekto chúťky na vytvorenie remixov, má k dispozícii tracky k 2 skladbám: Noc a Cieľ, mŕtvy_celý. Výsledok  doručte (na info@kvetynikotinu.com).  Kapela remix uverejni na stránke, prípadne si ho bude možné dať zaradiť aj do playlistu v komunite. Kapelu poteší každý dobrý remix!

A tu si môžete stiahnuť podklady pre Noc (40MB), a tu podklady pre Cieľ, mŕtvy celý (70MB). Bohužiaľ, stopy nie sú pomenované, stopy 1-6 sú bicie, ostatné treba zistiť (dokopy je ich 24). Čo sa týka synchronizácie, ak stopy dáte od jedného miesta, tak by to malo sedieť. Samozrejme, remix nemusí obsahovať všetky tracky, minimálne by však mal obsahovať aspoň kúsok niektorého motívu.

Koncerty: (vždy aktuálne koncerty nájdete TU).

  • 15.08.2009 Hard fest, Jaslovské Bohunice
  • 12.09.2009 Galantafest, Galanta

Kvety Nikotínu – Škaredé káčatko (z albumu Hnusné básne)

Kvety Nikotínu – Obaja (z albumu Vážky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.