Košická Steel Aréna ožije, prichádza rock’n’rollová legenda Lenny Kravitz

Rock and Roll can’t be Dead with songs like this! (Rock and Roll is Dead)

Pán muzikant a zároveň rock’n’rollová legenda Lenny Kravitz, prichádza opäť na Slovensko. Po bratislavskom koncerte v júni 2008, tentokrát prichádza na východné slovensko. Vystúpi 17.júna 2009 v košickej Steel Aréne. Tento koncert odporúčam. Ja osobne sa naň veľmi teším, neisť tam je veľká chyba.

  • 17.6.09 o 20:00 hod. (Streda), Steel Aréna v Košiciach.
  • zúčastním sa aj ja 🙂
  • Leonard Albert „Lenny“ Kravitz človek, ktorého napádali, že mieša hudobné štýly do „retro“ štýlu.
  • skladateľ, textár, mnohoinštrumentalista (gitara, basa, bubny, klávesy …).
  • vyhral Grammy odmenu za „Najlepší mužský rockový spevácky výkon  štyri roky v rade 1999 – 2002.
  • 8 štúdiových albumov a viac ako 40 singlov.
  • predal cez 38 miliónu albumov celosvetovo.
  • najlepšie video k pesničke Are You Gonna Go My Way.


„Som typom človeka, čo skúša experimentovať s novými vecami a neustále mení svoje vízie a perspektívy. Naozaj sa snažím udržať veci pri živote, stretávať sa s rôznymi ľuďmi a rôznymi vplyvmi. Chodím na miesta, kde som nebol nikdy predtým, kde nikoho nepoznám a zbieram skúsenosti. Toto všetko sa premieta do hudby, ktorú robím.“ (Lenny Kravitz)

Lenny Kravitz – Are You Gonna Go My Way

Nedá mi, aby som hneď na úvod nenapísal, že Americký spevák Lenny Kravitz, ktorý je momentálne na turné k nahrávke It Is Time For a Love Revolution, má pre laryngitídu problémy s hlasivkami. „Musím ísť kvôli hlasu k lekárovi“. Svojich fanúšikov informoval na svojej Twitter stránke. Pre „silný záchvat laryngitídy“ musel už 5. júna zrušiť vystúpenie v Ríme a v Brescii, ktoré sa malo konať o deň neskôr. Tak, len dúfam, že na košickej steel aréne nesklame.

Čo môžme očakávať v košickej steel aréne? Keďže Lenny je známy tým, že každý koncert je niečim iný. Určite budete počuť niečo:

z albumu Greatest Hits (limited tour edition). Na albume sa nachádzajú pesničky ako:

Are You Gonna Go My Way, Fly Away, Rock and Roll Is Dead, Again, Dig In, It Ain’t Over ‚Til It’s Over, Can’t Get You Off My Mind, Mr. Cab Driver, American Woman, Where Are We Runnin‘?, Stand By My Woman, Always on the Run, Heaven Help, Is There Any Love in Your Heart?, I Belong to You, Believe, Let Love Rule, Black Velveteen.

z albumu It Is Time for a Love Revolution (2008).

Love Revolution, Bring It On, Good Morning, Love Love Love, If You Want It, I’ll Be Waiting, Will You Marry Me, I Love the Rain, A Long and Sad Goodbye, Dancin‘ Til Dawn, This Moment Is All There Is, A New Door, Back in Vietnam, I Want To Go Home.

„Album Let Love Rule som robil bez prípravy, bez ľudí z hudobného biznisu, bez tlaku zanechať určitý dojem o mne samotnom. A toto je presne pocit, aký som mal aj pri nahrávaní posledného albumu It Is Time for a LOve Revolution. Bolo to, akoby som začal písať novú kapitolu.“ (Lenny Kravitz)

Lenny Kravitz – Where Are We Running

Kravitz identifikuje sám seba ako oboje kresťana a žida. Lenny sám povedal, že duchovnosť bola a je dôležitý problém v jeho raste, bol vychovávaní rodičmi z odlišných verností. Taká duchovnosť nápadne hrá hlavnú úlohu v mnoho jeho piesní, ako napríklad lyriky na jeho albume Baptism (2004), a na jeho chrbáte má „Moje srdce patrí Ježišovi Kristusovi“. Počas ďalšieho interview, on vtipkoval „Ja som napol židovský, ja som napol čierny, ja sa považujem za prostredníka“. Pesnička „Destiny“ – vystihuje jeho duchovnosť.

Všetky jeho albumy boli ohodnotené najmenej ako zlaté, tri z nich získali multiplatinovú platňu. It Is Time For A Love Revolution je v mnohých smeroch pre Kravitza novým začiatkom. Je to  rockový album, na ktorom sa opäť potvrdzuje to, čo platí už bezmála dve dekády – že Lenny Kravitz je kvalitný spevák, autor skladieb a hudobník.

Veľa pesničiek je, ako balada určité ospravedlnenie, aspoň mne tak znejú. Lenny mal určite veľa žien, ale tie pesničky sú podľa mňa venované jednej osobe – o ktorej vie iba Lenny 🙂

Napríklad: Can’t Get You Off My Mind, Believe In Me (text: Kde je tá láska čo sme mali? Kedy to začalo byť zlé? Alebo som len neistý? …), I´ll Be Waiting, Again, Stand By My Woman a iné.

text: Can’t Get You Off My Mind
Život je len pustou diaľnicou. Som tu na tejto voľnej ceste. Som dosť starý na to, aby som sa pozeral za seba, ale dosť mladý na to, aby som cítil moju dušu. Nechcem ťa stratiť, zlatko a nechcem byť sám. Nechcem žiť svoje dni bez teba, ale od tejto chvíle musím byť bez teba.

Mám vrecko plné peňazí. A vrecko plné kľúčov, ktoré nemajú medze, ale potom myslím na lásku a nedokážem na teba prestať myslieť.

Zlatko, nevidíš. Že toto ma zabíja. Nechcem na teba tlačiť a nechcem ti to povedať. Ja len skrátka nedokážem bez teba dýchať. Cítim, že nad sebou strácam kontrolu.

Mám vrecko plné peňazí, ó áno to mám. A vrecko plné kľúčov, ktoré nemajú medze, ale keď príde na rad láska, nedokážem na teba prestať myslieť.

Som blázon, keď myslím že je tu malá nádej? Povedz mi, zlatko, aké sú pravidlá, príčiny a všetky pre a proti. Povedz mi zlatko, povedz mi zlatko, čo cítiš vo svojom vnútri?

Mám vrecko plné peňazí. A vrecko plné kľúčov, ktoré nemajú medze, ale keď príde na rad láska. Nedokážem na teba prestať myslieť, nedokážem na teba prestať myslieť.

Lenny Kravitz – Can’t Get You Off My Mind

text: I´ll Be Waiting

Zlomil ti srdce, a zobral ti dušu. Si vo vnútri zranená, pretože ti tam ostala diera. Potrebuješ nejaký čas, byť sama. A potom nájdeš to, čo si vždy vedela. Som jediný, kto ťa skutočne miluje, baby. Zaklopal som na tvoje dvere.

Tak dlho, ako budem žiť, budem čakať. Tak dlho, ako budem dýchať, budem tam. Kedykoľvek mi zavoláš, budem čakať. Kedykoľvek ma budeš potrebovať, budem tam.

Videl som ťa plakať. V noci, cítim tvoju bolesť. Môžem to napraviť? Uvedomil som si, že vo vnútri to neskončilo. Doteraz stále čakám, aby si uvidela to svetlo. Som jediný, kto ťa skutočne miluje, baby. Nemôžeš to ešte pochopiť.

Tak dlho, ako budem žiť, budem čakať. Tak dlho, ako budem dýchať, budem tam. Kedykoľvek mi zavoláš, budem čakať. Kedykoľvek ma budeš potrebovať, budem tam.

Ty si moja jediná, koho som kedy poznal. Mám taký pocit, nemohol by som byť sám. Chcem byť s tebou, až kým nezostarneme. Máš lásku, čo potrebuješ práve pred sebou. Prosím, poď domov.

Tak dlho, ako budem žiť, budem čakať. Tak dlho, ako budem dýchať, budem tam. Kedykoľvek mi zavoláš, budem čakať. Kedykoľvek ma budeš potrebovať, budem tam.

Lenny Kravitz – I´ll Be Waiting

  • koncert Lennyho Kravitza, prináša na Slovensko agentúra XL promotion.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.