Kontrabasista Štefan „Pišta“ Bartuš & JazzBrothers

Slovenský najobsadzovanejší kontrabasista a skladateľ Štefan „Pišta“ Bartuš predstaví svoje kompozície na 33 Birthday Tour slovenským hudobným fanúšikom na štyroch koncertoch a medzinárodnom festivale v Brne. Tesne po dovŕšení 33. narodenín štartuje Štefan „Pišta“ Bartuš turné so svojou formáciou JazzBrothers s ktorou pripravuje svoj debutový album, ktorý vyjde začiatkom roka v Hudobnom fonde na odporučenie Slovenskej jazzovej spoločnosti..

Štefan “Pišta” Bartuš & JazzBrothers: 33 Birhday Tour

Džezové zoskupenie Štefan Pišta Bartuš & JazzBrothers predstaví svoju tvorbu na 33 Birthday Tour, hosťom bude prestížny americky saxofonista Andy Middleton. Formáciu JazzBrothers vedie Štefan Bartuš, ktorý si prizval na spoluprácu špičkových hudobníkov – Michal Bugala (gitara), Klaudius Kováč (klavír) a Peter Solárik (bicie nástroje). Sériu piatich vystúpení začínajú 12. apríla v Lučenci, pokračujú o deň neskôr v Nitre, 15. apríla hrajú v Piešťanoch,16.apríla na Jazz Feste v Brne, záverečným bude bratislavské vystúpenie 17. apríla v Slovenskom rozhlase, ktoré bude zaznamenané aj odvysielané. Na koncertoch uvedú kompozície kapelníka Štefana Bartuša, ktoré budú aj na pripravovanom debutovom albume.

Stefan „Pista“ Bartus & Jazzbrothers – part 1

Zoskupenie Štefan Pišta Bartuš & JazzBrothers vzniklo v roku 2009. Hrá akustickú hudbu v modernej interpretácii. Jednotlivé skladby reflektujú najnovšie trendy džezovej hudby. Moderná fúzia latin, klasickej a freemusic v spojení spevnej melodiky je výsledkom kompozície, pričom každý člen telesa má priestor na vlastnú realizáciu formou improvizácie. Na tomto projekte už participovali skúsení džezoví hudobníci, medzi nimi Ľuboš Šrámek, Milo Suchomel, Tomáš Gajlík či Radovan Tariška.

Termíny a miesta kocertov:

12.4. LUČENEC – CLUB ORAVA 19:00 hod.
13.4 NITRA – MUSIC A CAFÉ 20:30 hod.
15.4.PIEŠTANY – ART JAZZ GALERY 20:30 hod.
16.4 JAZZ FEST BRNO – SEMILASSO 20:00 hod.
17.4. BRATISLAVA – SLOVENSKÝ ROZHLAS 19:00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.