Koniec vekov – zánik štvrtej periódy Slnka podľa Mayov

Dokument vás neovplyvní na 100%, lebo ten kto žije v modernej dobe, narodil sa tam, vyrastal, bol vychovávaný a je skazení od svojho začiatku. Ovplyvňovaný z každej strany či už vedome alebo nevedome. Človek s týmto posolstvom nemá vzdelanie, peniaze, ale je čistejší ako všetko ,čo som doteraz stretol. Mayský kalendár končí v piatok 21. decembra 2012. V tento deň má nastať koniec veku, (shift of the ages)koniec sveta tak ako ho poznáme. Na úvod pár slov a na koniec dokument, kde sa dozviete posolstvo od jedného z dnešných Mayov, alebo domorodca na tomto svete.

Prečo Mayovia určili rok 2012?

Jeden veľký kolobeh Mayského kalendára trvá 5125 rokov. Mayský kalendár začína dátumom 3113 pred n.l. a končí práve roku 2012 n.l.. Problém je v tom, že dni sa na zemi za túto dobu skracovali, či predlžovali a neboli počítane tak presne ako teraz. Takže nemôžeme vedieť ako presný je náš rok – náš kalendár sa počíta od narodenia Krista, čo je vlastne rok 0, ale nikto s istotou nevie, či počítame správne, či už dávno rok 2012 nebol. Taktiež nemôžeme vedieť, že ako a kedy začali počítať Mayovia. Nevieme, ako presne určili rok, v ktorom sa nachádzali a koľko to bolo skutočných rokov od roku 3113 pred n.l.. To sú základné nedostatky, ktoré vyvracajú presnosť Mayského kalendára. Kalendár sám o sebe môže byť presný, ale počítanie rokov na zemi už tak presné nie je. Taktiež môžeme spochybňovať pravosť, či presnosť kalendára samotného. Že skončí v roku 2012? No a čo?! To mali písať kalendár do nekonečna? Proste už nemali miesto na pokračovanie, tak to ukončili, nemali žiadny cieľ urobiť kalendár do konca sveta, ale prostý kalendár, končiaci vtedy, keď im došlo miesto. To môže byť tiež jedna z teórií.

Prečo práve 5125 rokov?

Niektoré zdroje udávajú, že Zem, pohybujúca sa v slnečnej sústave, zároveň prechádza galaktickými, chvejúcimi sa lúčmi, ktoré prichádzajú z jadra galaxie. Mayovia verili, že slnečná sústava prejde po tomto veľkom cykle, trvajúcom 5125 rokov, čo je doba, za ktorú Zem celkom prejde vyššie uvedenými lúčmi, obrovskej zmeny, nazývanej galaktická synchronizácia. V dokumente, ktorý sa objavil na internete je to chápané ako výmena zemských pólov v dôsledku špecifického postavenia planét a Slnka. Hoci Mayovia to videli tak, že nastane len očista ľudstva, dobrí zostanú, zlí zaniknú a svet vstúpi do svojej ďalšej etapy, ktorá bude opäť trvať 5125 let a potom sa všetko bude opakovať. Nastáva otázka: prechádza Zem nejakými chvejúcimi sa lúčmi? Môžu ju tieto lúče nejakým štýlom ovplyvniť natoľko, že raz nastane reakcia vyvolaná na ich základe? Áno, vo vesmíre je isté kozmické žiarenie, ktoré dopadá na Zem, ale je to len prúd energetických častic. Kozmické žiarenie nebolo nikdy preskúmané nejako detailnejšie, dodnes sa napríklad nevie, odkiaľ kozmické žiarenie pochádza. Istá časť žiarenia je zo Slnka, ale častice s najvyššou energiou vyletujú niekde z oblasti medzigalaktického priestoru a niektoré nepotvrdené hypotézy hovoria, že toto žiarenie vzniká pri výbuchu supernov.

http://www.youtube.com/watch?v=FJfqxR-7yFU&feature=player_embedded

Tí, ktorí sú tu dnes, tu zajtra nebudú.
Tí, ktorí sú dnes šťastní, zajtra budú roniť slzy.
A tí, ktorí dnes ronia slzy, zajtra nájdu riešenie.

zdroj: www.shiftoftheages.com, www.koniecsveta.com

2 Replies to “Koniec vekov – zánik štvrtej periódy Slnka podľa Mayov”

  1. to s tým rokom nula, nesúhlasím…rok nula bol, ešte si pamätám aj ako nás profka na strednej buzerovala, že hoci je to nula už patrí do prvého storočia:) ale to je tiež len teoretická rovina pomenovania roku…možno raz niekto bude nazývať rokom nula rok 2010…ale k veci, fajn článok, páčil sa mi o to viac, že len nedávno som si čítala o týchto mayských výpočtoch a podobne:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.