Koncert pre všímavých, alebo ako zmysluplne osláviť Deň študentstva

Kreatívna skupina ľudí, združujúcich sa okolo osoby Michala Kaščáka, pod menom Agentúra Pohoda spolu s Alianciou Fair Play, vytvorili rovnako ako aj minulý rok zaujímavý program pre mladých ľudí, ktorým sú historické udalosti a súvislosti Nežnej revolúcie do značnej miery vzdialené. Pre tých, ktorí si udalosti okolo novembra roku 1989 nepamätajú, poprípade ešte nemali tú možnosť si pamätať, sa ponúka iný pohľad na situáciu. Táto akcia sa prostredníctvom hudby snaží poukázať na fakt, že bez novembra 1989 by neexistovala voľná hudobná scéna a sloboda prejavu formou piesní. Spojil sa teda dobrý nápad, silná myšlienka, schopní ľudia a projekt bol na stole.

Tento rok sa nesie v znamení zväčšujúceho sa počtu scén, tešiť sa môžeme na kvalitnú hudbu ale aj na iné oblasti kultúrnej scény ako divadlo, literatúra a v neposlednom rade aj tanec. Miestom podujatí bude Estrádna a Spoločenská sála PKO, divadelné priestory, súčasťou bude aj literárna kaviareň a nebude chýbať ani tanečný workshop vo foyeri.

Celý program bude rozdelený do dvoch segmentov, míľnikom bude prelomový rok 1989. Prvý segment bude zahrňovať kapely fungujúce práve pred rokom 1989, druhý bude reprezentovať súčasná hudobná scéna. Prednovembrové kapely bude reprezentovať legenda hudobného odporu proti komunizmu, pražské undergroudové zoskupenie Plastic People of The Universe, ďalej Bez ladu a skladu, Chór Vážskych muzikantov, Karpatské chrbty, Ještě jsme se nedohodli či maďarská alternatíva Ági és a fiúk. Zo súčasných interprétov sa na pódiách vystriedajú Chiki-liki-tu-a, Peťo Tázok & Karaoke Tundra, Živé kvety, Diego, Para, Xindl X, Longital, Ink Midget + Pjoni a Tibor Holoda. Z ostatných kapiel to bude rómska skupina afterPhuricane a z Maďarska pochádzajúci Rév.

Nehudobná časť bude prepletená diskusiami, čítačkami, ako aj odovzdávaním ceny Biela vrana. Premiérou svojho nového filmu s názvom Dobré ráno, Slovensko! nás poctí Fedor Gál, Martin Hanzlíček a Peter Zajac.

Príbeh ľudí, ktorí menili Slovensko v období od novembra 1989 po slobodné voľby v júni 1990, retrospektíva bez predstierania falošnej objektivity. Film – Dobré ráno, Slovensko!

Divadelné dosky zase privítajú kultovú hru Václava Havla Protest, ktorú scénicky stvárni české Divadlo na tahu. Začiatok akcie je symbolicky naplánovaný na 17.11 hod, priestory PKO však budú otvorené už od 16-tej hodiny. Vstupenky je možné zakúpiť v sieti ticketportal, pričom prvých 333 vstupeniek je možné kúpiť za cenu 11 eur, ostatné vstupenky bude možno kúpiť v predpredaji za 15 eur, resp. priamo na mieste za 17 eur.

Ukážky z youtube:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.