Klipy od U2

Celý život je vlastne nekonečné hľadanie. Kto tvrdí, že našiel všetko čo hľadal, klame, alebo je na konci svojej cesty.

Na dnes som si pripravil klipy od írskej rockovej formácie U2. Kapela, ktorá má mnoho hudobných ocenení. Predaných 150 miliónov kópií cd’s. V osemdesiatych rokoch patrili medzi najpopulárnejšie rockové formácie, no ani v dnešnej dobe nestrácajú na popularite. Kapelu najviac vystihuje spevák Bono, ktorý sa zapája do rôznych charitatívnych kampaní. Kapela je najviac aktívna v oblasti ľudských práv. Najnovším albumom je No Line on the Horizont (2009) – článok TU. Zloženie kapely: Bono (Paul David Hewson) – vokály, gitara, The Edge (David Howell Evans) – gitara, klávesy, vokály, sprievodné vokály, Adam Clayton – basgitara, Larry Mullen, Jr. – bicie a perkusie.

Vyberám pesničky, ktoré patria medzi moje obľúbené. Prvou je „Sweetest Thing“ (ako to znie z EP’s). Pozrite si zaujímavý klip a hlavne úškrny speváka, ako herec by nebol zlý. 🙂

U2 – The Sweetest Thing

Text “Sweetest Things” (Najsladšia vec): Moja láska, tá si ma hádže ako gumenú loptu. Oh, najsladšia vec. Nechce ma chytiť alebo zadržať môj pád. Oh, najsladšia vec. Baby má modrú oblohu hore pred sebou, ale ja som tam, ako dažďový oblak. Vieš, že ona potrebuje druh suchej lásky. Oh, najsladšia vec. Strácam ťa, strácam ťa. Nie je láska najsladšia vec? Chcel som utiecť, ale prinútila ma plaziť sa. Oh, najsladšia vec. Nekonečný oheň, premenila ma na slamu. Oh, najsladšia vec. Viem, že mám čierne oči, ale zhoreli pre ňu príliš rýchlo. Hádam je to druh slepej lásky. Oh, najsladšia vec. Strácam ťa, strácam ťa. Nie je láska najsladšia vec? Nie je láska najsladšia vec? Modrooký chlapec sa stretáva s hnedookým dievčaťom. Oh, najsladšia vec. Môžeš to zašiť, ale stále vidíš dieru. Oh, najsladšia vec. Baby má modrú oblohu hore pred sebou, ale ja som tam, ako dažďový oblak. Tá naša, je búrlivý druh lásky. Oh, najsladšia vec.

Druhou pesničkou je „Electrical Storm“. Klip, ktorý je elektrizujúci a skvelo spracovaný. Dokonalá vec. Veľa ľudí prirovnáva text k drogám a sexu. Spevák sa ich ma snažiť prirovnať, poprípade zlúčiť v jedno. Ja osobne vnímam text inak. To už je na diskusiu a hlavne o to ide v textoch, ktoré nie sú jednotvárne. Každí si nájde to svoje vysvetlenie, pochopenie textu.

U2 – Electrical Storm

Text “Electrical Storm” (Elektrická búrka): Vysoko, vyššie ako je slnko. Vystreľ ma tam pištoľou. Potrebujem, aby ma tam vyniesli. Kútik tvojich pier je obrysom tvojich bokou. Zatmenie, ty vyzdvihuješ moju dušu.  Stratil som sebakontrolu. Doposiaľ som žil ako krtko. Zalezený dole, zakopaný. Teraz, ale hore na nebo. S tebou cítim, že môžem lietať. Vysoko, vznášam sa. Hviezda svieti ako cigareta. Já som rozladený ako gitara. Možno môžeš použiť moju myseľ. Vysvetliť všetko čo robím. Neviem spievať, ale mám dušu. Cítim iba povznesenie. Krtko vykupuje dieru a z nej moju dušu. Spadnutú dole, zakopanú. Teraz, ale hore na nebo. S tebou cítim, že môžem lietať. Vysoko, vznášam sa. Láska ma dvíha z tohto smútku. Nehovor žiadne pravdy, ja ti verím.

Treťou pesničkou je „The Hands That Built America“. Pesnička pre Američanov, ale hlavne o histórii. História, každého štátu je dôležitá, keď sa skĺbi do pesničky je to určitá pocta. Niečo, ako kapela Coldplay a ich francúzska revolúcia. Pesnička k filmu Gangs of New York. Originál klip TU.

U2 The Hands That Built America

Text “The Hands That Built America” (Ruky, ktoré postavili Ameriku): O láska, bola to dlhá cesta, čo sme prešli. Zo škvrnitých kopcov, do oceľových a sklenených údolí. Z kamenistých polí, k oceli vysejúcej z neba. Od nálezísk v našich vreckách, pre dôvod nehovoriť zbohom. Toto sú ruky, ktoré postavili Ameriku. Naposledy som zahľadel Tvoju tvár, vo vode farby neba. Ako sa vodní vtáci rozprávajú, posledné zbohom. Dostal som tvoj bozk na špičke hviezdy novej krajiny. Ži svojimi snami, neurob ich nesplniteľnými.  Toto sú ruky, ktoré postavili Ameriku. Zo všetkých sľubov, je tento tím, ktorý by sme chceli zapamätať? Zo všetkých týchto snov, je tento stále nedosiahnuteľný? Je to skorý pád, toto je mrak nás newyorským nebom. Nevinnosť, naprieč žltou čiarou. Toto sú ruky, ktoré postavili Ameriku. Toto sú ruky, ktoré postavili Ameriku.

Štvrtou pesničkou je „I Still Haven’t Found What I’m Looking“. Originál video TU.

„Toto je hymna viac o pochybnosti, ako o viere“. Bono pre časopis Rolling Stone

U2 – I Still Haven’t Found What I’m Looking

Text “I Still Haven’t Found What I’m Looking” (Stále som nenašiel čo hľadám): Zdolal som najvyššiu horu. Prešiel som bojisko, len aby som bol s tebou. Len, aby som bol s tebou. Bežal som, plazil sa. Vyškrabal sa po stenách tohto mesta, len aby som bol s tebou. Ale stále som nenašiel čo hľadám. Ale stále som nenašiel čo hľadám. Bozkával som sladké pery. Cítil uzdravujúcu silu v končekoch tvojich prstov. Horela ako oheň, táto zapálená túžba. Hovoril som jazykom anjelov. Podal si ruku s diablom. Bola to trpká noc a ja som bol studený ako ľad. Ale stále som nenašiel čo hľadám. Ale stále som nenašiel čo hľadám. Ja verím, že kráľovstvo príde, potom všetky farby splynú v jednu. Splynú v jednu. Tak dobre, bežím ďalej. Ty si zlomila putá a pretrhla reťaze. Ťahala kríž môjho osudu, môjho osudu. Ty vieš, že v to verím. Ale stále som nenašiel čo hľadám. Ale stále som nenašiel čo hľadám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.