Klipy od The Hives

Kráčajme spolu po ceste od žiaľu k radosti, od sklamania k víťazstvu.

Skupina The Hives sa prezentuje starým gitarovým štýlom. Švédsko produkuje veľké množstvo kvalitnej hudbu, ktorú vedia presadiť aj mimo krajiny. Kvalitný hokej strieda kvalitná hudba. Švédsko je po USA a Veľkej Británii tretí najväčší exportér hudby. Úspešné kapely pochádzajúce zo Švédska: The Cardigans, Europe, Ace of Base, The Roxete a nesmieme zabudnúť na skupinu Abba.

Od The Cardigens sa najznámejšou pesničkou stala My Favourite Game (v klipe ma veľmi pekné tetovanie, také si raz dám). Europe a ich nesmrteľná The Final Countdown, Ace of BaseAll that she wants, The RoxetteShe’s got the look, AbbaDancing Queen. Toľko na úvod postupne si pripravím zaujímavé klipy s textami. Na dnes kapela The Hives, ktorú vystihuje čiernobiela kombinácia farieb. Garážový zvuk, ktorý znie staronovo. Zloženie kapely: Howlin‘ Pelle Almqvist (Per Almqvist) – spev, Nicholaus Arson (Niklas Almqvist) – gitara, klávesy, Vigilante Carlstroem (Mikael Karlsson) – gitara, Dr. Matt Destruction (Mattias Bernvall) – basgitara, Chris Dangerous (Christian Grahn) – bubny, perkusie. Na svojom konte majú štyry štúdiové albumy: Barely Legal (1997), Veni Vidi Vicious (2000), Tyrannosaurus Hives (2004), The Black and White Album (2007).

© photos by official site The Hives

Vyberám pesničky, ktoré patria medzi moje obľúbené. Prvou je Walk Idiot Walk. Bohužial video sa nedá vložiť ako externý odkaz. Oficiálne video si pozriete TU. Preklady môžu obsahovať nepresnosti, nakoľko moja angličtina je nedostačujúca.

The Hives – Walk Idiot Walk (Live).

Text “Walk Idiot Walk” (Choď idiot choď): Nuž, je to pravda čo oni povedali. Chceš robiť čo ja robím a ja o tom pochybujem. A na to oni povedali tebe hocičo. Viem. Mám pár ľudí hovoriacich o tejto ceste. Mám pár ľudí hovoriacich o tejto ceste. A potom pár ľudí povedalo to nie je cesta. Vidieť ako idiot chodí. Vidieť ako idiot rozpráva. Vidieť idiota šokovaného z jeho mena na zadnom sedadle. Vidieť ako robot chodí. Vidieť ako robot rozpráva. Vidieť ako robot píše jeho meno v boji. Oni povedali to je všetko, potrebujem teba. Pravda je, bejby, je to lož lož lož. Nuž je to pravda čo oni povedali. Musíš robiť to čo robím a ja o tom pochybujem. Oznamujem, chcem roniť niečo. Nie je to reálne. Mám pár ľudí robiacich túto cestu. Mám pár ľudí robiacich túto cestu. A potom pár ľudí. Nie je to reálne. Dostal som trhanie. A cez zázrak zlého vyrovnania. Ty si dal úplnosť a začal myslieť. Oni boli pravdivý. Keď ty si krásny a kombinovaný. Telo pracuje a myseľ prestáva. My sme začali na podnose myslieť. Bol si to ty.

The Hives – Hate To Say I Told You So

Text “Hate To Say I Told You So” (Neznášam hovoriť, že som ti to vravel): Robím to čo chcem, pretože môžem a keď nie, tak preto, že chcem. Byť ignorovaný, tuhý a znudený pretože to urobím. Odpľujem a odčiním to pretože dávam a prímam, pretože chcem. Plánujem sa dostať cez tvoju hlavu, aké tajomstvo kto povedal pretože to plánujem. Nenávidím, keď hovorím: „Vravel som vám to“. Verím, že som vám to hovoril. Teraz je to všetko vonku a ty si to vedel, pretože som to chcel. Dať mojej škaredosti hniť, tak ako bolo plánované pretože to plánujem. Nenávidím, keď hovorím: „Vravel som vám to“. Verím, že som vám to hovoril. Urob to o čo som ťa prosím, plánujem rozniesť chorobu pretože chcem. Plánujem hovoriť všetkému strieľam „nie“ pretože chcem. Opýtaj sa ma raz, odpoviem dvakrát pretože čo viem to poviem, pretože chcem. Znieť značkou a veľa ľadom budem hláskovať moje meno pretože chcem, yeaah.

The Hives – Tick Tick Boom (oficiálne video TU)

Text “Tick Tick Boom” (Tik tik boom): Bol som správny po celý čas. Ty pôjdeš menovaný. Na podnose. Čo si povedal. Koniec bude hodený do tvojej tváre. Čo si videl. Nuž, to som ja. Budem ťa držať vzadu v tvojom mieste. Budeme to robiť predtým. A môžem robiť ešte oveľa viac. Tak načo čakáš? Bol som správny po celý čas. Ty vieš, budem to robiť predtým. A môžem robiť ešte oveľa viac. Mal som môj pohľad na skóre. Chystám sa rozrezať hodenú podlahu. Je príliš neskoro. Je príliš skoro. Alebo to je. Je to. Tik tik… boom. Bol som správny, ty si bol nesprávny. Idem, idem, ty pôjdeš! Videl som ťa včera, čakal som priveľa. Dokiaľ skĺzneš cez moje ruky. A vtedy tvoje knísanie nohy a von z dverí. Pretože tam nie je zmena času. Teraz si prišiel ku mne plakajúci. Ale je príliš neskoro. Muž ty si hrdý. Ale je príliš neskoro. Vezmi tvoju hlavu von na odvahu. Je príliš neskoro, príliš neskoro! Je príliš neskoro, príliš neskoro! Je príliš neskoro, príliš neskoro! Ale je príliš neskoro. Vezmi tvoju hlavu von na odvahu, ale je príliš neskoro! Je príliš neskoro, je príliš skoro, je príliš neskoro, je príliš skoro, je príliš neskoro, je príliš skoro. Alebo je to… tik tik boom.

The Hives – Main Offender

Text “Main Offender” (Hlavná vina): Som na ceste. Nemôžem sa usadiť. Som prilepený v ceste vzhľadom na to, že zadok a dostal som zlosť, vtedy som skutočne nestihol. Som na ceste. Nemôžem sa usadiť. Som prilepený v ceste v krutom potešenia a môj talent len išiel tak rýchlo ako zlosť. Som na ceste. Je to moja hlavná vina. Toto je čo som mal a to sa ma opýtalo – prečo ja? Som na ceste idem okolo. Ale nie som si celkom istý čo robím. Cítim, že musím zastaviť na sekundu a premyslieť to. A tam zastavím! Som na ceste. Idem okolo. Myslel som na všetko a teraz to dám von a keď budem pľuť, pľujem na tých na ktorých mi záleží menej. Som na ceste. Je to moja hlavná vina.  Toto je čo som mal a to sa ma opýtalo – prečo ja?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.