Keane – Perfect Symmetry (2008) a ich Tour 08-2009

Anglická rocková kapela Keane pripravila pre svojich fanúšikov svoj tretí štúdiový album s názvom Perfect Symmetry ( 2008 ). Než napíšem konkrétne k ich aktuálnemu albumu povieme si niečo o ich doterajšej tvorbe a spomenieme aj ich turné. Skupina Keane sa nám predstavila v roku 2004 s ich prvým štúdiovým albumom Hopes and Fears. A prišla doslova lavína, pretože album sa stal najpredávanejším britským albumom roku 2004, prišli prvé ocenenia a album dosiahol osemkrát platinu. Nasledovalo ocenenie BRIT za Best album. Ako som už spomínal albumu sa darilo o čom svedčia aj čísla predalo sa ho vyše šesť miliónov kópii. Album sa zapísal aj do histórie a to šestnástim miestom v  UK predajnosti. Už iba spomeniem, že skupina používa vo svojich skladbách často klavír, z noviniek ktoré kapela vyskúšala sú to nástroje ako bendžo, saxofón, husle, akustická gitara a syntetizátory. Toľko k prvému albumu a prejdem k druhému albumu s názvom Under the Iron Sea ( 2006 ). Po úspechu prvého albumu sa očakávalo, že druhý album bude pokračovateľom prvého. Nebudem to naťahovať, ale sen sa stal skutočnosťou a album naplnil očakávanie. A od uvoľnenia sa to začalo, hneď prvý týždeň v UK sa albumu predalo viac než 250 000 kópii, čo je veľmi slušná predajnosť. Celosvetovo sa albumu predalo viac než 2 500 000 kópii. Skupina svoj druhý album Under Iron Sea opisuje, alebo prirovnáva k albumu Hopes a Fears, kde boli použité vplyvy elektroniky. Ak by som to mal uzavrieť tak už iba spomeniem fakt, že čitatelia prestížneho hudobného magazínu Q, ocenili albumy v rámci naj britských albumov, kde podobný úspech zaznamenali iba kapely ako The Beatles, Oasis, Radiohead a už rozoberaná kapela Keane, kde sa v rámci Top 20 umiestnili aspoň dve albumy už spomínaných kapiel.A teraz niečo k spomínanej tour.

Perfect Symmetry tour 08-2009

už spomeniem iba aktuálne európske vystúpenia

našiel som aj info, že by sa mali predstaviť na T in the Park, ale na oficiálnej stránke to nie je potvrdené, podobne je to aj s

 • 22.august 09 Weston Park, Staffordshide, England
 • 23.august 09 Hylands Park, Chelmsford, England

Keďže k prvému a druhému albumu som sa ako tak vyjadril povieme si niečo o ich aktuálnom treťom albume Perfect Symmetry ( 2008 ). Aspoň čo sa popísalo na internete hudba výborná, súmernosť a klavírový zvuk, kde sú použité gitarové prvky a spoľahnutie na syntetizátory, čo sa nedá povedať o albume Under Iron Sea. Ako som už na začiatku článku uviedol boli použité nové hudobné prvky a nástroje, experimentovanie so saxofónom. Kreativity sa medzi nekladú o čom nás presvedči album. Na albume sa nachádza jedenásť pesničiek.

Tracklist:

 1. Spiralling
 2. The Lovers Are Losing
 3. Better Than This
 4. You Haven’t Told Me Anything
 5. Perfect Symmetry
 6. You Don’t See Me
 7. Again And Again
 8. Playing Along
 9. Pretend That You’re Alone
 10. Black Burning Heart
 11. Love Is The End

No a na záver vám uvediem tracklist prvého a druhého albumu.

Druhý štúdiový album Under the Iron Sea ( 2006 )

Tracklist:

 1. Atlantic
 2. Is it Any Wonder?
 3. Nothing in My Way
 4. Leaving So Soon?
 5. A Bad Dream
 6. Hamburg Song
 7. Put It Behind You
 8. The Iron Sea
 9. Crystal Ball
 10. Try Again
 11. Broken Toy
 12. The Frog Prince

Prvý štúdiový album Hopes and Fears ( 2004 )

Tracklist:

 1. Somewhere Only We Know
 2. Bend and Break
 3. We Might as Well be Strangers
 4. Everybody’s Changing
 5. Your Eyes Open
 6. She Has No Time
 7. Can’t Stop Now
 8. Sunshine
 9. This Is the Last Time
 10. On A Day Like Today
 11. Untitled 1
 12. Bedshaped

Prvý a druhý album je naj. neviem sa rozhodnúť 🙂

No a na záver vám pridám jednu bonusovku a to cover verzia pesnicky Enjoy The Silence ( Depeche Mode ) v podaní Keane

Viac informácii na ich oficiálnej stránke


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.