Kapela Švepes vydáva debutový album

Mladá ružombersko-banskobystrická kapela Švepes vydáva vo vydavateľstve PJ RECORDS svoj debutový albumKapela, ktorú tvoria Hlavo – spev a gitara, Buko – klávesy, Momo – bicie a Kubro – basová gitara, sa po dvoch rokoch spoločného fungovania rozhodla pre nahratie a vydanie svojho prvého oficiálneho debutového CD.

Album sme nahrávali u Peťa Dobríka v banskobystrickom štúdiu PJ Sound Studio. Pred rokom sme sa zapojili do súťaže, ktorú organizovalo práve toto štúdio. Vtedy nás vybrali s pesničkou „Emil“ medzi 15 kapiel, ktoré vyšli na kompilácii Volume 1.  Spolupráca pri tejto nahrávačke bola veľmi príjemná a priateľská a my sme práve vtedy hľadali štúdio, kde budeme nahrávať album, preto sme sa rozhodli pre túto možnosť. Čo sa týka producenta, Peťo Dobrík nám vo veľa veciach poradil a je to výborný muzikant s dobrými nápadmi. Proste tu nebolo čo riešiť a boli sme radi, že sa toho ujal,“ prezradil bubeník kapely MOMO.

http://www.youtube.com/watch?v=foWGdBUYaAM

Ako sami tvrdia, hrajú „alternatívny rock“na tvorbe hudby sa podieľali všetci členovia kapely, pesničky otextoval spevák Hlavo.

“ Na album sme si pozvali viacerých hostí, ktorí nám nahrávali doprovodné nástroje alebo spievali.  Zo všetkých spomeniem napr. Janku Kozákovu, speváčku z Mukatada či Branislava Jóbusa z Karpatských chrbátov,“ doplnil informácie o albume bubeník Momo.

  • Krst albumu sa bude konať 27. apríla o 19.00 hod. v Bratislave v klube Music Gallery u Dežmára.

Čo sa týka najbližších plánov, kapela sa chystá čo najviac koncertovať, v lete ich budete môcť vidieť aj na koncertných a festivalových pódiách. Viac informácii o kapele sa dozviete na ich internetovej stránke www.svepes.sk, ale aj na ich profile na sociálnej sieti Facebook.

Kapela má za sebou množstvo koncertov a festivalov (napríklad Orange Music Summer Duchonka, Domaša, Ružiná, Orava či festival Dohoda v Banskej Bystrici). Začiatkom roka 2009 nahrali EP s názvom Zemiaky. V tom istom roku ešte stihli odohrať sedemnásť koncertov  v rámci FM_Tour de bar 009 a na jeseň turné Ultimate Entertainment Tour 09 so švajčiarskou skupinou Downless.

2 Replies to “Kapela Švepes vydáva debutový album”

  1. 4. máj, lásky čas, Kulturpark uvíta Plastic Swans zase raz… nádejný to nováčik, kapela Švepes, pripraví ľudí na tento hudobný piknik… začne sa, škoda preveľká, v neskorý čas, no po hokeji možno viacero divákov priláka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.