2

Kapela Švepes vydáva debutový album

Mladá ružombersko-banskobystrická kapela Švepes vydáva vo vydavateľstve PJ RECORDS svoj debutový albumKapela, ktorú tvoria Hlavo – spev a gitara, Buko – klávesy, Momo – bicie a Kubro – basová gitara, sa po dvoch rokoch spoločného fungovania rozhodla pre nahratie a vydanie svojho prvého oficiálneho debutového CD.

Album sme nahrávali u Peťa Dobríka v banskobystrickom štúdiu PJ Sound Studio. Pred rokom sme sa zapojili do súťaže, ktorú organizovalo práve toto štúdio. Vtedy nás vybrali s pesničkou „Emil“ medzi 15 kapiel, ktoré vyšli na kompilácii Volume 1.  Spolupráca pri tejto nahrávačke bola veľmi príjemná a priateľská a my sme práve vtedy hľadali štúdio, kde budeme nahrávať album, preto sme sa rozhodli pre túto možnosť. Čo sa týka producenta, Peťo Dobrík nám vo veľa veciach poradil a je to výborný muzikant s dobrými nápadmi. Proste tu nebolo čo riešiť a boli sme radi, že sa toho ujal,“ prezradil bubeník kapely MOMO.

http://www.youtube.com/watch?v=foWGdBUYaAM

Ako sami tvrdia, hrajú „alternatívny rock“na tvorbe hudby sa podieľali všetci členovia kapely, pesničky otextoval spevák Hlavo.

“ Na album sme si pozvali viacerých hostí, ktorí nám nahrávali doprovodné nástroje alebo spievali.  Zo všetkých spomeniem napr. Janku Kozákovu, speváčku z Mukatada či Branislava Jóbusa z Karpatských chrbátov,“ doplnil informácie o albume bubeník Momo.

  • Krst albumu sa bude konať 27. apríla o 19.00 hod. v Bratislave v klube Music Gallery u Dežmára.

Čo sa týka najbližších plánov, kapela sa chystá čo najviac koncertovať, v lete ich budete môcť vidieť aj na koncertných a festivalových pódiách. Viac informácii o kapele sa dozviete na ich internetovej stránke www.svepes.sk, ale aj na ich profile na sociálnej sieti Facebook.

Kapela má za sebou množstvo koncertov a festivalov (napríklad Orange Music Summer Duchonka, Domaša, Ružiná, Orava či festival Dohoda v Banskej Bystrici). Začiatkom roka 2009 nahrali EP s názvom Zemiaky. V tom istom roku ešte stihli odohrať sedemnásť koncertov  v rámci FM_Tour de bar 009 a na jeseň turné Ultimate Entertainment Tour 09 so švajčiarskou skupinou Downless.

itsmartinsedlak

2 Comments

  1. 4. máj, lásky čas, Kulturpark uvíta Plastic Swans zase raz… nádejný to nováčik, kapela Švepes, pripraví ľudí na tento hudobný piknik… začne sa, škoda preveľká, v neskorý čas, no po hokeji možno viacero divákov priláka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *