Kapela Roksound má nový live album

Večer plný dobrej muziky sa uskutočnil 9.novembra 2013 v Humennom. Nový album kapely Roksound – Live In V3SOUND STUDIO – uviedli do života príznačne v rovnomennom Live-Clube. Hosťom na krste bola bardejovská punková skupina Datum Vyroby. Album bol nahratý v štúdiu V3SOUND v  Hrabušiciach, je to live album nahratý ako klasický koncert , len bez divákov. Album obsahuje 8 skladieb, po prvýkrát tu okrem klasických anglických pesničiek nájdeme aj jednu skladbu v slovenčine.

Kapela si na túto veľkú udalosť pozvala dvoch krstných rodičov. Jedným z nich bol Pavol Fecík – zvukár  a producent štúdia, kde sa album natočil. S týmto pánom sa chlapci dobre poznajú, spolupracoval s nimi aj na ich prvom EP. Spolu s ním album pokrstila aj Andrea Rimová, mladá spisovateľka z Medzilaboriec, blízka kamarátka a veľká fanynka Roksoundu.

Samotný krst si chlapci vymysleli veľmi originálne – krstilo sa na zrkadle. Vysvetlenie? „Zrkadlá vraj prinášajú šťastie. Vidíme sa v nich vďaka svetlu a nositeľom svetla je oheň.  Ako prvé nás napadla horiaca sviečka. A páčilo sa nám spojenie zrkadlo, svetlo a vosk. Vo svete sa často používa spojenie Panoptikum – to je voskové múzeum alebo múzeum zrkadlových javov a zbierka zaujímavostí, predmetov.“

Zdroj:

Slávka Koprivňaková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.