Kapela No Redemption vydáva debutový album Burning

No Redemption postupne vzniká od roku 2004, keď sa počas štúdia na strednej škole spoznávajú Pavol Eichler a Tomáš Mikš. Spolu s ďalšími dvoma členmi viac ako rok vystupujú pod názvom Defekt Effekt. Na konci roku 2005 sa ku kapele pripája Juraj Sabela, ktorý zapĺňa uvoľnené miesto na poste sólovej gitary. V lete nasledujúceho roku prichádza aj k výmene basgitaristu, s kapelou začína hrať Stano Šimko, ktorý sa s Jurom dôverne pozná z predchádzajúceho spoločného hrania. Po dlhom hľadaní speváka sa Stano náhodou spoznáva s Viktorom Illešom. Dostáva pozvanie na stretnutie s ostatnými členmi a uzatávara tak súčasné zloženie kapely. O pár mesiacov potom kapela zmení názov na No Redemption.

Potom, čo v roku 2007 skupina prezentovala svoje skladby na pódiách rockových klubov na Slovensku, sa hudobníci v lete 2008 zatvárajú do bratislavského Rough štúdia. V spolupráci s Rasťom Peterajom počas dvoch rokov pripravujú svoje debutové CD.

Kapelu tvoria: Viktor Illeš (24)- navštevoval viacero hudobných škôl, okrem spevu sa venoval tiež hre na akordeón a gitaru. V súčasnosti študuje manažment. Je autorom väčšiny textov No Redemption. Juraj Sabela (23) –  na gitaru hrá od svojich 16 rokov. Absolvoval gitarovú školu Vadima Bušovského, gitaristu legendárnej bratislavskej skupiny Dorian Gray. Je jedným z autorov hudby No Redemption. Pavol Eichler (23) – a gitaru hrá od svojich 17 rokov, je samouk. V No Redemption pôsobí už od jej vzniku. Je jedným z autorov hudby No Redemption. Stano Šimko (23) – žije v Ivanke pri Dunaji. Je študentom sociológie v Bratislave. Na basgitaru hrá od svojich 16 rokov, navštevoval hudobnú školu a niekoľko súkromných učiteľov. Tomáš Mikš (23)  – býva striedavo v bratislavskej Petržalke a českom Brne, kde študuje právo na Masarykovej Univerzite. Na bicie začal hrať až v 18 rokoch. V kapele No Redemption pôsobí od jej vzniku.

Slovenská hard-rocková formácia No Redemption vydáva svoj prvý album s názvom Burning. Celé CD je zadarmo dostupné na internete. Stiahnúť prípadne vypočuť sa dá TU.

Nahrávka obsahuje 10 skladieb na pomedzí rocku a melodického heavy metalu. Behom necelej hodiny sa potom často striedajú rýchlejšie skladby s pomalšími baladami. Album žánrovo podobný nemeckým Scorpions, či anglickým Iron Maiden obsahuje až štyri takéto “slaďáky”. Môžeme nájsť kratšie a jednoduchšie piesne, akou je titulná Burning alebo svižný Serpent’s Song, ale aj dlhšie skladby vystavané z viacerých častí, medzi ktoré patrí napríklad Eyes Of The World.

Všetky texty na nahrávke sú v angličtine a ich autorom je spevák Viktor Illeš. O autorstvo hudby sa naopak podelili gitaristi Juraj Sabela a Pavol Eichler. Kapela na albume v štúdiu pracovala už od roku 2008. V apríli a máji No Redemption vyráža aj na koncertné turné, aby svoje skladby prezentovala v šiestich najväčších slovenských mestách. Začína krstom, ktorý sa za prítomnosti krstného otca Pala Drapáka uskutoční 22. apríla v bratislavskom klube Randal.

No Redemtion je dnes už 6-ročná kapela, vznikajúca pôvodne zo spolužiakov bratislavského gymnázia. Potom, čo v roku 2007 skupina prezentovala svoje skladby hlavne na pódiách rockových klubov na Slovensku, sa v lete 2008 zatvorila do štúdia, aby v spolupráci s Rasťom Peterajom pripravila prvý album. Nahrávanie aj kvôli vyťaženiu jednotlivých členov trvalo takmer dva roky.

Kompletný prehľad koncertov:

  • 22. 4. – Bratislava (Randal) – krst CD
  • 23. 4. – Nitra – (Rock Club Naozzay)
  • 30. 4. – Prešov – (City Club)
  • 1. 5. – Banská Bystrica – (Tirish Pub)
  • 8. 5. – Žilina – (Boonker Club)
  • 29. 5. – Košice – (Collosseum)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.