Kapela Feelme pripravila špeciálny koncert

Na neskorý sobotný večer – 22. septembra 2012 pripravila kapela FEELME špeciálny koncert k 10. výročiu vzniku. Na jednom pódiu sa v Pezinku, na Radničnom námestí, stretnú členovia pôvodnej aj súčasnej zostavy a predstavia nové promo DVD. DVD FEELME 2002 – 2012 je venované priateľom a fanúšikom kapely. Nekúpite ho v žiadnom obchode. 10 rokov je ukrytých v plechovom obale tak ako filmový pás. Každé jedno je originálom s ručne vyrazeným názvom.

Svetlo sveta uzrie za asistencie spriazneného muzikanta Braňa Jobusa (Karpatské Chrbáty, Vrbovskí víťazi, Abusus…) a filmára, strihača 10 ročnej FEELME histórie Jakuba Šteineckera.

Kapela FEELME vznikla, tak ako veľa vecí – náhodou. Idea v Pettrovej hlave niekedy v ´99. Stretnutie s ľudmi, ktorí to pochopili v januári 2002 (všetko má, vraj, svoj čas). Prvý jam s Tomasom Vyberalom, druhá skúška s jeho bratom Lacom a FEELME sú na svete, na plátne, pódiu, či kde…Trio posadnuté myšlienkou spracovať filmové témy trocha/dosť netradičným spôsobom sa zavrelo do skúšobne v domácom Pezinku. Za veľmi krátky čas vznikol ucelený koncertný program “21st CENTURY SONGS”. Kapela hrajúca inštrumentálny crossover je známa svojimi častými energickými vystúpeniami na klubových a festivalových pódiách. Medzi najzaujímavejšie koncertné zážitky nepochybne patria predskakovanie umelcom ako APOCALYPTICA, GLENN HUGHES (ex-Deep Purple), hrania na množstve festivalov – Hodokvas, Artfilm, Kremnické Gagy, Cinematik, Grape…, či otvorenie Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary. Ako prezrádza slovná hračka v názve skupiny, orientuje sa výlučne na spracovanie filmových tém.  V roku 2008 sa zostava obmenila. Po alternáciách  na poste basistu (Richard „Soso“ MOLNÁR, Viktor HIDVÉGHY a Peter ŠKREŇO) hrá  FEELME  v zložení: Petter BITTNER – drums., Johny  ŠTEFEČEK – guitar a Stanley KOVÁR – bass. Koncerty oživuje vlastná videoprojekcia, či alternatívne tanečné duo JazzRomm, ktoré sprevádzajú jednotlivé songy. Všetko o kapele na www.feelme.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.