Kamión Skunk Anansie potrebuje špeciálne povolenia

Britská rocková kapela Skunk Anansie, ktorá už onedlho vystúpi po prvýkrát na Slovensku v meste Prešov, zavarila organizátorom. Ich kamión s aparatúrou potrebuje špeciálne povolenia na prejazd tromi európskymi krajinami. Organizátori Dobrého festivalu, ktorý sa bude konať 2. a 3. júla v Prešove v areáli prírodného kúpaliska Delňa, v posledných dňoch riešili špeciálne povolenia na prejazd kamiónu najväčšej hviezdy festivalu, kapely Skunk Anansie. Tá si totiž kamiónom privezie až 24 ton vlastnej techniky a špeciálneho osvetlenia.

Keďže Skunk Anansie hrajú pred prešovským festivalom v Rumunsku, bolo potrebné zabezpečiť povolenie na prejazd kamiónu cez Rumunsko, Maďarsko a Slovensko, nakoľko v prázdninovom období je takmer vo všetkých európskych krajinách zákaz jazdy pre nákladné autá ťažšie ako 7,5 tony.

Po množstve telefonátov sa rumunský prejazd podarilo pomerne bezproblémovo zabezpečiť a zistili sme veľmi pozitívnu informáciu, že Maďarsko, ako aj Slovensko majú špeciálnu výnimku pre kultúrne podujatia. Takže nakoniec všetko dobre dopadlo a na Skunk Anansie sa veľmi tešíme,“ hovorí Miro Tásler, hlavný organizátor nie len hudobného festivalu na prešovskej Delni. Fanúšikovia si teda budú môcť vychutnať koncert tejto britskej kultovej kapely v druhý deň festivalu, v nedeľu 3. júla.

Okrem anglického rocku sa môžete tešiť na slovenské a české kapely, dance hudbu, dobré filmy, dobré jedlo aj pivo a dva dni trvajúcu zábavu. Do areálu vás vpustia v sobotu od tretej poobede a prvá kapela zahrá už o pol piatej večer. Po nej bude dávka dobrej a kvalitnej hudby iba stúpať.
Kto ešte stále nemá kúpenú vstupenku, nech čím skôr navštívi webovú stránku ticketportal.sk, na ktorej sa dajú kúpiť aj jednodňové lístky od 8eur.
Čo viac dodať, tešíme sa a veríme, že aj počasie bude, tak ako festival, dobré.

Program Dobrého festivalu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.