JoyRide

Kapela JoyRide vznikla v roku 2003. S príchodom nového bubeníka, Maťa, o štyri roky neskôr, dostáva kapela vietor do plachiet a od roku 2007 sa začína presadzovať na slovenskej scéne. V tomto období nahráva svoj prvý singel Screw Face. JoyRide si pomaly užíva svoju cestu a v roku 2010 odohrá koncerty s Chiki liki tu-a, Swan Bride, Diego či Talkshow. Na jeseň sprevádza český objav roka na indie scéne, A Banquet, na slovenskej časti ich turné. V lete sa objavuje na festivale Žákovic Open.

16. marca 2011 vychádza kapele prvý album Little Lucky Beat. Album obsahuje osem songov a predstavuje toto trio ako kapelu, ktorá si našla k hudbe svoju vlastnú cestu. JoyRide nazerajú na muziku ako na niečo živé a bezprostredné, a takto sa ju snažia šíriť ďalej, čo je cítiť z ich koncertov a počuť z ich nahrávky. Skladby nahraté na albume sú len jednou z možných verzií. Hudobné aj textové improvizácie, hľadanie aktuálnej atmosféry na koncertoch sú pre JoyRide typické. Je to jeden zo spôsobov, ako prekročiť rampu medzi kapelou a divákmi, a priniesť im to najaktuálnejšie, čo JoyRide cítia. Skupina odmieta elektronické škatuľky a prednastavené sample, všetko, čo vytvorí, je momentálne. Album si môžete stiahnuť TU.

JoyRide sú ovplyvnení rocknrollom, ktorý vznikal na západnom pobreží USA v 70-tych rokoch. Klasickú zostavu bicích (Martin Lacko), basy (Ľuboš Karlík) a gitary ťahá charizmatický spev (Lukáš Dedík). Každý sa môže nechať unášať ich hudbou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.