Jazzové Fúzie úspešne za nami

Dňa 10. a 11. septembra sa v KC v Prievidzi a Bojniciach uskutočnil druhý ročník hudobného festivalu Fúzie. Minulý rok sme ich mohli nazvať aprílové, tento rok boli septembrové. Počas dvoch dní si návštevníci mohli pozrieť výstavu fotografií s hudobnou tematikou (napríklad z dixielandového festivalu z Banskej Bystrice), obrazov a prezentáciu hudobných videoklipov.

V piatok sa v KC v Prievidzi predviedol súbor bicích nástrojov a populárnej hudby zo ZUŠ v Prievidzi. Pozvanie prijal aj bubenícky súbor zo ZUŠ zo Žiaru nad Hronom. Po ich vystúpeniach odohrali koncert Funky Emotions.

V sobotu doobeda v KC v Bojniciach prebiehali hudobné workshopy, presnejšie hlasové a inštrumentálne. Oba viedli profesionálni lektori, spomeniem napríklad Idu Kelarovú či Róberta Ragana.

Večerný program odštartovali kubánsko- česká pätica Lazaro Cruz Quintet. Kubánsky trúbkar Lazaro Cruz je na Slovensku váženým hudobníkom a svoje vystúpenie odohral na jednotku. Po ňom nasledovala úžasná Ida Kelarová, ktorá do svojho koncertu zainteresovala aj svoje žiačky z workshopu. Ďalšími účinkujúcimi bolo trio Pacora. Ich hudobné zastúpenie tvoria husle, cimbal a kontrabas. Na záver sa predstavilo AMC Trio s vynikajúcim švédskym gitaristom Ulfom Wakeniom.

Po vystúpeniach sa dianie presunulo do hotela Belassi, kde si hudobníci ešte ,,zajamovali“.

Fúzie sú pomerne mladým festivalom, ale ani po druhýkrát ma nesklamali. Už sa neviem dočkať nasledujúceho ročníka, verím, že ma opäť príjemne prekvapí niečím novým.

obrázok: www.prievidza.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.