Jazz Pops Up

Kto by nepoznal svetoznáme popové a rockové hity ako „I was made for lovin’ you babe“ od skupiny Kiss, alebo „Every breath you take“ od Stinga? Jazzová formácia Jazz Pops Up vydáva v januári 2012 prvé CD na Slovensku s jazzovými úpravami týchto a mnohých ďalších svetoznámych hitov. Pod aranžmány sa podpísal vynikajúci jazzový klavirista a aranžér František Báleš: „Ide o jedinečný počin na poli slovenského jazzu. Keďže jazz je v súčasnosti menšinový žáner, hľadal som cestu ako ho priblížiť širšiemu publiku. Takzvané jazzové štandary sú väčšinou krásne piesne, ktoré ale poznajú iba jazzoví hudobníci a úzky okruh jazzových nadšencov. Preto som hľadal niečo, čo by ľudia poznali. Rozhodol som sa prearanžovať známe popové a rockové hity od šesťdesiatych rokov až po súčasnosť do jazzu tak, aby ich poslucháči spoznali a mali tak k jazzu bližšie, než keď im hudobníci hrajú piesne, ktoré im nič nehovoria.“

Na CD Jazz Pops Up nájdete 12 skladieb, ktoré napísali The Beatles, Michael Jackson, Sting, Britney Spears, Prince, KISS, The Police, Pet Shop Boys a ďalší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.