Indie fest 6.2.2010

Po dlhšej dobe prichádza jedinečná možnosť pre neznáme nezávislé kapely, ktoré sa chcú dostať do povedomia väčšej časti poslucháčov. To, že ide o niečo výnimočné zdôrazňuje aj fakt, že sa Vám predstaví domáca, ale aj zahraničná scéna. Indie fest slúži na podporu nezávislých kapiel a interprétov. Je to stretnutie viacerých žánrov, kapiel a fanúšikov, ktorí by sa za normálnych okolností nestretli.

Ide o vytváranie nových možných spoluprác, či hudobných priateľstiev. Je to ďalšia možnosť ako sa presadiť a predstaviť! Indie fest prináša agentúra Vision SD Pictures.

rock, ska, pop, alternative, indie

Indie fest:

  • kedy: 6.2.2010
  • kde: Randal Club, Bratislava
  • počet účastníkov: 200-300
  • žáner: pop, rock, indie, ska
  • cena: 3eur (vstupenky priamo na mieste)

Učinkujúci + (malé info od Musicone.sk):

Dilemma – košická rocková formácia. Na indie feste určite zahrá skladby z nového albumu Bordell Europe, ale aj staré veci. Kapela mala ročnú prestávku no opäť začala vystupovať. Jedinečná možnosť ich opäť zažiť. Bordell Europe bol ohodnotený ako jeden z najlepších rockových kompilácii na Slovenskej scéne. Živé priamočiaré skladby to je kapela Dilemma.

Amphibios – žilinské elektornicko-drumbassové zoskupenie. Skupina používa známe post-rockové prvky. Pri prezentovaný svojích skladieb používa videoprojekciu (viď. skladba „Dream on„). Očakávať môžte skladby z najnovšieho albumu Secret. Amphibios používa elektronické syntetizátory, bicie a basovú gitaru, no nebráni sa použiť husle a saxofón. Veľmi úspešným klipom sa stala skladba „Chains„.

Francees Lane – speváčka z hlavného mesta Slovenska, ktorá tvorí synti-celtic pop s prvkami ambientu. Hudbe sa venuje od roku 2005 no zlomový bol rok 2008, kedy sa jej podarilo vydať prvé EP „Moments“. Jej tvorba sa začala prirovnávať k írskej speváčke Enya. Keltská hudbu bude zastupovať Francees Lane.

BreakBeast – Electrorocková fusion z Bratislavy. Možno názov znie  ako kapela, ale v tomto prípade ide o talentovaného človeka. Tento človek stojí aj za formáciou CoolHunter (alternatívne zoskupenie, ktoré uvidíte tiež). V tvorbe BreakBeast cítiť vyjadrenie k súčastnej situácii na tomto svete a existencie v ňom. Show je postavená na kombinácii mixáže Dja, živých gitár, spevu a pomocných živých vokálov (externisti).

Heavy Rain Inc. – zastúpenie bude mať aj hard-rock práve vďaka štyrom chalanom. O kapele sa toho veľa nepopísalo. Skúpa na tvorbu je aj ich oficiálna stránka, naopak je v prípade záujmu o ich biografiu.

Bublifunk – bratislavské ska-punkové zoskúpenie. Šestica ľudí, ktorá prináša odľahčené skladby týkajúce sa sexuálnej tématiky, alkoholu a rasizmu. Veľmi energické a potenciálne zoskupenie. Drzosť v textoch ich neopúšťa.

mr cool (Belgicko) – zastúpenie bude mať aj zahraničie. Na Slovensko prichádza mr cool, ktorý sa bude snažiť návštevníkov indie festu prilákať inštrumentálnou hrou na gitaru. Vo svojom voľnom čase pripravuje inštrumentálne skladby, no venuje sa aj študentom pri hre na gitare. Je členom zoskupenia Frozen rain.

Výťažok z indie festu bude venovaný na podporu športových a voľnočasových aktivít detí a mládeže zo sociálne slabších rodín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.