Hurts a ich kultivovaný pop na Grape Festivale

Na piešťanský Grape Festival (12.-13.8.2011) prídu aj britskí Hurts, minuloročný objav synthy-popovej scény. Manchesterská dvojica Adam Anderson a Theo Hutchcraft sa zjavila na hudobnej scéne ako blesk z čistého neba, inteligentné synth-popové skladby, podmanivý hlas a hudobný návrat do rokov 80´s, si v ich prevedení získal ihneď obrovské množstvo fanúšikov. Vo verejnosti zarezonoval až druhý singel Wonderful Life, ale zato s veľkým úspechom. Po krátkom čase od vydania sa dostal na špičku hitparád na celom svete, skladbu hrávali komerčné, ale aj alternatívne ladené rádia a Hurts tento úspech okamžite katapultoval medzi najzaujímavejších nováčikov roku 2010.

Hudobná obec žila v očakávaní vydania prvého štúdiového albumu Happiness a bola zvedavá ako sa dvojica zhostí ďalších skladieb. Debut však predčil všetky očakávania, album sa zaradil v Británii medzi najlepšie v roku 2010 a presadili sa aj ďalšie skladby Better Than Love, Illuminated, Stay, Blood, Tears & Gold, či momentálne v éteroch bodujúca Sunday. Vznikli ale aj polemiky, že Hurts neprinášajú nič prevratné a všetko už bolo raz vymyslené, no dokonalosť prevedenia skladieb, ich naliehavosť a moderný sound robí práve z tejto dvojice niečo výnimočné. Svedčí o tom aj nemalý záujem najväčších hudobných festivalov, kde kapela toto leto vystúpi, ako napr. Rock Im Park, Sziget, Frequency, Coachella, T In The Park a sme radi, že do tohto zoznamu môžeme zarátať aj Grape Festival. Viac info: www.grapefestival.sk

http://www.youtube.com/watch?v=c3BvW56tjB0

Zdroj: Ján Trstenský, Grape Agency

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.