Hudobný festival Punkáči Deťom 2010

Už viac ako tri roky ubehli od zrodu odvážnej myšlienky, ktorá napadla dvoch mladých ludí. V dobe, kedy je slovo – „brať“ na prvom stupni rebríčku hodnôt, v dobe, keď si máme pomôcť sa každý jeden otočí chrbtom, v dobe, kedy sa ešte stále ukazuje prstom na ludí, ktorí či už výzorovo alebo názorovo nespadajú do škatuliek tejto spoločnosti, sa zrodil nápad obrátiť a vytrhnúť list z toho neviditeľného šlabikára podľa, ktorého nás súdi väčšina z vás a ukázať Vám, že aj „takí“ ako my vedia pomôcť, kde je to ozaj potrebné!

Benefičný hudobný festival Punkáči Deťom 2010 je už tretím ročníkom.    Z malého skromného festivalíku, ktorý sa konal prvý krát v meste Brezová pod Bradlom, kde vystúpilo 18 kapiel sa stal momentálne najväčší punkový festival na Slovensku. Tretí ročník má pre návštevníkov pripravený prívetivejší areál (Piešťany – areál Lodenica), ktorý sa viaže aj s lepšiou dostupnosťou festivalu. Dve pódia, na ktorých vystúpi viac ako 50 nielen domácich, ale aj zahraničných kapiel, ktoré sa zrieknú honoráru za vystupovanie a prídu podporiť zbierku na pomoc deťom v ohrození. Medzi kapely, ktoré vystúpia na festivale patria také zahraničné mená ako Skarface (Francúzsko), The Twinkles (Taliansko) či Overflow (Chorvátsko). Z domácich, medzi ktorých radíme samozrejme aj bratov Čechov, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou každého ročníka, sú známe tváre a kultové kapely tejto hudobnej scény a to: N.V.Ú, Ex-Tip, Totální Nasazení, HT, Načo Názov, Začiatok Konca, Karpina, Ilegality, Punkreas, Degradace, Odpad, Nekultúra, Punk Floid, Sitňan…a mnoho mnoho iných. Tak ako každý rok, tak i tento rok festival neponúka fanúšikom iba punk, ale i ska/reggae (Karavana, Sakumprásk, Fuera Fondo, Ska3x…), poprípade rockabilly (Devil Street 13). Kompletný line-up kapiel, rozpis chystaných atrakcií (každoročné súťaže, zbierka hračiek pre deti, kočovná čajovňa, shopy, stolný futbal…a iné) a bližšie informácie o festivale nájdete na oficiálnej stránke festivalu.

Festival Punkáči Deťom neurazil ešte dlhú cestu, ale za 3 roky existenie tejto myšlienky prekonal veľa. Festival, tak ako aj organizačný štáb narástol niekoľko násobne a celoročne sa všetci podieľajú na skvalitnení a vylepšení tohto nápadu. Nechceme od Vás prázdne smsky a finančné zbierky, ktoré sa zatúlajú bohvie kde a nik Vám nepovie ani ďakujem. Chceme, aby ste sa zúčastnili všetci tí, ktorým problém bezbranných detí nie je lahostajný. Tak ako my, tak aj deti, pre ktoré výťažok z tohto festivalu putuje, Vám týmto festivalom chceme niečo vrátiť a poďakovať. V dobe, kedy vám nikto nedá nič zadarmo, že ste prišli, zabavili sa a tým podporili aspoň malú iskierku radosti v očiach chorých, týraných, zneužívaných, postihnutých detí alebo detí, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života.

  • Vstupenky na sa dajú zakúpiť v predpredaji v sieti Ticketportal. Do konca marca sú za akciovú cenu 12€.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.