Hudobné tvorivé dielne Jána Berkyho Mrenicu ml. a telesa „Diabolské husle“

Štartuje 1. ročník hudobných workshopov. Jeden z najznámejších huslistov na Slovensku Ján Berky Mrenica ml. spolu so svojim telesom „diabolské husle“ sa rozhodol podeliť so svojimi doterajšími vedomosťami s ľuďmi, ktorí sa zúčastnia na jeho workshopoch. Počas sedem dňového intenzívneho kurzu odprezentuje Ján Berky spolu sďalšími lektormi svoju hudobnú školu v logickom slede a ucelenom systéme ako praktickú pomôcku pre každého, kto chce svoj talent rozvíjať a doviesť do dokonalosti.

Mestá a termíny konania workshopov:

  • 8.-14. júl 2013 Konzervatórium Jána Levoslava Bellu Banská bystrica
  • 11.-17. august 2013 Penzión Lagáň, Dolný Ohaj

Viac informácii o workshopoch a samotné prihlásenie na e-mailoch:

Zdroj:
Článok pridal František Tokoly
tokoly-agentura@azet.sk

Doplnené:

Veľké Diabolské husle – Cigánsky plač

O workshope

Lektori– Husle: Ján Berky- Mrenia, Jozef Berky, Štefan Bertók, Viola: Milan Hronček, Peter Koza, Kontrabas– violončelo- Erik Bartoš, Cimbal: Martin Budinský

Záujemcovia sa môžu hlásiť na odbory: husle, viola, kontrabas, violončelo, cimbal. Každý účastník dostane možnosť sa zdokonaliť vo vybranom obore a v žánroch: pop, jazz, folklór, klasika. Nie je podmienkou ako dlho sa hre na strunové nástroje záujemca venuje, dôraz sa kladie najmä na jeho vzťah k tomuto nástroju a záujem naučiť sa niečo nové.

Aktívni ale aj už nepôsobiaci hráči z folklórnych súborov budú zvlášť vítaní. Pre pokročilejšie talenty tiež ponúkame prípravy k prijímacím skúškam na konzervatórium pod profesionálnym dohľadom. Workshop sa skladá z prednášok a majstrovského kurzu.

Prednášky: Teoretické základy kompletnej technike v hre na strunové nástroje s praktickými cvičeniami

Majstrovský kurz: Lektori pracujú s jednotlivými  účastníkmi kurzu(aktívni účastníci), pričom ostatní študenti sú pri tejto výučbe prítomní ako publikum (pasívni účastníci kurzu). Veľa vecí sa teda môže naučiť aj pasívny účastník hudobnej dielne. Účastník si pripraví aspoň dve skladby, s ktorými chce na workshope pracovať  a názvy skladieb uvedie do prihlášky

Z kurzu bude vyhotovený fotografický, audio- video- materiál pre všetkých účastníkov ktorí prejavia záujem .

Zdroj:
www.folklorista.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.