Hudobné novinky 2009 (6. diel)

Šiesty diel hudobných noviniek pripadol mne. Myslím si, že by nemal uniknúť pozornosti hudobných nadšencov. Verím, že si každý nájde to pravé orechové. Do pozornosti dávam tieto albumy: Regina Spector – Far (2009); Phoenix – Wolfgang Amadeus Phoenix (2009); Gossip – Music For Men (2009).

Kráska z Ruska Regina Spector je americká speváčka, zároveň skladateľka a klaviristka. Rád používam latinské výrazy. Speváčka okrem latinských výrazov používa vo svojich pesničkách, francúzske a ruské výrazy. V pesničkách odkazuje na rôzne diela svetovej literatúry. Dočítal som sa na internete, že názov albumu „Soviet Kitsch“ (2004), bol prevzatý z Kunderovho románu: The Unbearable Lightness of Being (Neznesiteľná ľahkosť bytia).

Román bol aj sfilmovaný (trailer). Veľmi sa mi páči jej spev. Speváčka používa rôzne hudobné rytmy, jedným z nich je vyklopávanie paličkou. Čo som počúval pár pesničiek, podľa mňa vyklopávanie bolo použité v pesničke „Fidelity„. V pesničke „Après moi“ z albumu Begin to Hope (2006) spieva úryvok z básne Borisa Pasternaka, to je pesnička. Môj obľúbený album je zároveň druhým štúdiovým albumom Songs (2002). Balada „Samson“ je úžasná. Pesnička sa objavuje aj na albume Begin to Hope (2006). Do pozornosti dávam pesničku „Aquarius„. Nádherné precítenie hudby, klobúk dole. Dúfam, že sa vám Regina zapáči, tak ako aj mne. 🙂 Trailer na nový album TU.

Tracklist: Far (2009) alternative, anti-folk, piano, acoustic, indie

1. „The Calculation“
2. „Eet“
3. „Blue Lips“
4. „Folding Chair“
5. „Machine“
6. „Laughing With“
7. „Human of the Year“
8. „Two Birds“
9. „Dance Anthem of the 80s“
10. „Genius Next Door“
11. „Wallet“
12. „One More Time with Feeling“
13. „Man of a Thousand Faces“

Discography: 11:11 (2001), Songs (2002), Soviet Kitsch (2003/2004), Begin to Hope (2006), Far (2009)

Novinkou je klip k pesničke Laughing With

Druhou novinkou je klip k pesničke Eat

Novinku, ktorú som objavil je kapela Phoenix. Ide o francúzsku alternatívnu kapelu. Členovia kapely: Thomas Mars (vokál), Deck D’Arcy (bass), Laurent Brancowitz (gitara), Christian Mazzalai (gitara). Kapela prichádza so svojím štvrtým štúdiovým albumom Wolfgang Amadeus Phoenix. Albumu sa veľmi darí v Australian Albums Chart obsadil 13. priečku, len o kúsok horšie, a to na 14.mieste skončil v French Albums Chart. Albumu sa okrem spomínaných darí v Belgicku a Švajčiarsku. Názov pesničky „Lisztomania„, bol vytvorený nemeckým romantickým literárnym číslom Heinrich Heine. Bola to určitá reakcia na Franz Lisztové virtuózna klavírne výkony (ukážka). Chlapci sa vyjadrili, že klip k pesničke Lisztomania je ich najlepšie video.

Tracklist: Wolfgang Amadeus Phoenix (2009) indie, indie pop, rock, elecrtonic

1. „Lisztomania“
2. „1901
3. „Fences
4. „Love Like a Sunset Part I
5. „Love Like a Sunset Part II“
6. „Lasso
7. „Rome
8. „Countdown
9. „Girlfriend
10. „Armistice

Discography: United (2000), Alphabetical (2004), It’s Never Been Like That (2006), Wolfgang Amadeus Phoenix (2009)

Novinka klip k pesničke Lisztomania

Poslednou novinkou je americká indie rocková kapela Gossip.  A ako opisať skupinu zloženú z troch členov? Bubeníčka Hannah Billie je na nerozoznanie, vyzerá ako chlapec. Nathan gitarista je prirovnávaný k „emo“ štýlu. A hlavný člen skupiny, kontroverzná speváčka Beth Ditto. Ukazuje sa svetu v plnej kráse, pre časopis Love nafotila pikantné fotky. Speváčka sa nehambí za svoj lesbický život. Skupina sa predstavila minulý rok na festivale Bažant Pohoda 2008, kde si ich priaznivci mohli dosítosti vychutnať. Od skupiny Gossip sa mi páči klip „Listen Up“ z albumu Standing in the Way of Control (2006).

Tracklist: Music for Men (2009) garage rock

1. „Dimestore Diamond“
2. „Heavy Cross
3. „8th Wonder“
4. „Love Long Distance“
5. „Pop Goes The World“
6. „Vertical Rhythm“
7. „Men in Love“
8. „For Keeps“
9. „2012“
10. „Love and Let Love“
11. „Four Letter Word“
12. „Spare Me from the Mold“

Discography:: That’s Not What I Heard (2001), Movement (2003), Standing in the Way of Control (2006), Music For Men (2009)

Novinka klip k pesničke Heavy Cross

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.