Home Made Mutant

Kapela Home Made Mutant začala albumom „High Voltage“ (2003) . Trilógia o láske a spolunažívaní, začína. Láska je hlavnou témou, ktorú sa na platni “High Voltage Resistance” (Odolnosť voči vysokému napätiu) pokúsila zhmotniť trojica Maroš Hečko, Martin Gašpar a Marcel Buntaj spolu so svojimi hosťami. Spojením poézie, hudby a obrazu, ktorá odoláva vysokému napätiu z vojnových konfliktov a štátnych špekulácií, sa snažili vytvoriť priestor, do ktorého sa dá vstúpiť, uvolniť sa a predstavovať si niečo naozaj, naozaj krásne. A čo to bude, je len a len na vás. Album obsahuje 15  skladieb. Druhý album s názvom „Pitbull Report“ vydali v roku 2005. Dvojka je vždy veľký otáznik. Ak sa jednotka podarila, môže dvojka veľa pokaziť. Lenže toto nepísané pravidlo nemá po ruke žiadny vzorec, podľa ktorého by sa dalo vypočítať, či Pitbull Report bude posun, alebo ručná brzda pre trilógiu “O láske a spolunažívaní” akustického zoskupenia, za ktorým stojí päť mutantov: Maroš Hečko, Marcel Buntaj, Martin Gašpar, Martin Zajko a jeden hosť, Marián Čekovský. Album obsahuje 13  skladieb.

Tretí v poradí album „Home Made Mutant Made Home“ 2008. Posledná časť trilógie o láske a spolunažívaní uzatvára pesničkový cyklus, ktorý bol začatý v roku 2002. Základná trojica Maroš Hečko, Marcel Buntaj a Martin Gašpar vydáva jednotlivé časti každé tri roky. Po uvoľňovacích cvikoch v prvej časti a pubertálnej revolúcii v druhej, sa tentokrát pokúsili vytvoriť pre Mutanta domov. S akým výsledkom sa uvidí, lebo s tými vzťahmi je to trochu komplikovanejšie, ako zistili po ukončení celej trilógie. Album obsahuje 13 skladieb. Nasledoval pre mňa nezvyčajný album s názvom „Koncert pre pozostalých“ 2009. Láska a spolunažívanie majú veľa podôb. Možno aj to bol dôvod, prečo sa trio Hečko, Harvan, Hasák rozhodli prearanžovať 11 skladieb z trilógie, ktorá vyšla v priebehu posledných šiestich rokov. V poradí štvrtá platňa je zároveň súčasný koncertný Home made mutant. Na vzniku tohto albumu spolupracovali Azyl, Slovenský rozhlas a Rádio Devín. Album obsahuje 12 skladieb.

Najnovšie „dielo“ mutantov „Tajomný tromf mladosti“ 2010. Po uzavretí trilógie o láske a spolunažívaní sa dvojica Maroš Hečko a Martin Hasák rozhodla urobiť elektronicko-akustický album s názvom Tajomný tromf mladosti. Pri zostavovaní celej dramaturgie si vystačili sami, až na záver pozvali do štúdia niekoľko hostí. Už prvý singel Utekaj, naznačil, že pôjde o album hravý, postavený na zaujímavých samploch, odkazoch predovšetkým na obľúbené filmy a filmové žánre. Na tejto platni budete počuť komixové paródie, postmodernistické skladačky rozličných emócií alebo hudbu k trillerom s absurdne vystavaným napätím. Debil rídky nádherný, utekaj! Album obsahuje 11  skladieb.

Zdroj: azylmusic

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.