Hidden Road a ich Tell it Quick Tour 2012!

Vo svete hudby existuje skrytá cesta ku šťastiu. Chalani z kapely Hidden Road ju objavili a každým dňom naberajú nielen nových fanúšikov, ale aj inšpiráciu, nápady a motiváciu. Za šťastie považujú aj ich najnovší sen, ktorý sa im zrejme splní – ich vlastné turné, ktoré sa bude niesť pod názvom Tell it Quick.
Hidden Road je Púchovská pop-rocková kapela, ktorá sa každým dňom derie dopredu rýchlejšie, ako by ktokoľvek čakal. Za rok 2011 odohrali síce len 7 koncertov, ale dosiahli úspechy o akých sníva nejedna hudobná skupina.

V marci vydali svoj prvý profesionálny album, v ktorom je hosťom známy slovenský operný sólista Martin Babjak. Neskôr odohrali živé vystúpenie v rádiu Expres a odtiaľ si to namierili priamo do relácie Reflex na Markíze. Na Silvestra hrali na námestí celému mestu Púchov a na jar 2012 chystajú svoje vlastné turné!

Chalani, prečo ste sa rozhodli pre turné?

“V podstate tomu predchádzala naša zatiaľ najúspešnejšia skladba s názvom Virtuálna Pantomíma. Tá hovorí práve o tom, že sme viac virtuálna kapela, ako skutočná (smiech). V podstate ľudia nás poznajú viac z internetu z fotiek a videí, ako z koncertov. Pantomíma je vlastne iba hudobnou pozvánkou na náš online koncert, ktorý sme robili 30. októbra 2011. Vtedy sme ešte netušili, že skladbu zaradíme do hitparády topmjuzik. A tento rok sme si povedali, že dosť, že stačilo virtuality a chceme našim fanúšikom priniesť našu hudbu čo najbližšie k nim a čo je dôležíté – naživo.” (Sorizzo – hrajúci manažér / klávesy)

Kto plánoval turné? Pripravujete si ho úplne sami, alebo spolupracujete s nejakou kapelou?

“Turné sme pripravovali všetci, hlavne náš manažér. Vzniklo to celé tak, že nás oslovil riaditeľ filmového festivalu Tell it Quick s ponukou, či by sme neurobili nosný singel pre jeho festival. Ponuku sme prijali pod podmienkou medializácie. Slovo dalo slovo a začali sme pripravovať nový singel na štýl Virtuálnej Pantomímy. A jedného dňa nám napadlo, že by sme mohli konečne aj koncerty začať hrávať, tak sme začali pripravovať nejaké akcie. Keď sme mali dohodnuté približne 3 termíny, napadlo nás spraviť rovno celé turné. Dali sme to teda dohromady – náš nový singel pre festival by mal byť hotový najneskôr do apríla, kedy budeme vystupovať vrámci festivalu. Koncerty sme zatiaľ mali naplánované len na marec a keďže s riaditeľom máme dobré vzťahy, tak sme sa rozhodli pre turné Tell it Quick. Takže odpoveď na otázku či s niekym spolupracujeme je áno, s filmovým festivalom (smiech).” (Jerry – leader / gitara / spev)

Pripravujete druhý singel, pripravujete k nemu aj videoklip? Naposledy fanúšikovia mohli vidieť Mariána Čekovského, plánujete znova osloviť nejakú celebritu?

“Samozrejme, pripravujeme aj videoklip. Plánujeme opäť osloviť aj celebritu, ale kto to bude zatiaľ neprezradíme.” (Marcus – bicie / spev)
“Môžeme prezradiť maximálne to, že pesnička bude znova popová s prvkami hip-hopu a okrem iných budeme spolupracovať aj s tanečnou skupinou Madness White, ktorá odtancuje v klipe pár “catchy” prvkov.” (Kamko – basgitara / spev)

S novým singlom príde aj štart turné. Chalani navštívia mestá Považská Bystrica, Púchov, Žilina, Dubnica nad Váhom, Bratislava, Nitra, Zlín a Plzeň. Prezraďte nám, s kým budete hrať na koncertoch?

“Zatiaľ si všetko len dohadujeme, istá je iba Plzeň, tam si zahráme s kapelou Morokweng a v Púchove so zaujímavou kapelkou Spirit Malina. V Nitre sa naše turné križuje s turné The Narcis, a v Bratislave nás pozvali do Randalu Signature, za čo im samozrejme ďakujeme. Avšak ešte to chce veľa telefonátov a plánovačiek, kým to bude dotiahnuté do konca.” (Sorizzo)

Pozor, turné trvá iba mesiac. Začína sa 1. a končí 31. marca. Počas víkendov chalani odohrajú všetky koncerty a koniec bude vrcholiť po veľkej noci na odovzdávaní cien filmového festivalu. Veríme, že zostanete s nami a nezmeškáte žiadne novinky. Hidden Road – Tell it Quick miniTour a
singel pre vás už v marci.

Zdroj: Slavomir Bachraty, agentúra Vision SD Pictures

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.