Harem Heroes vydali debutový album

Vydanie debutového albumu je pre každú kapelu veľký krok. Zvyčajne je to zavŕšenie dlhého obdobia zahŕňajúceho vznik kapely, prvé pokusy o prvé skladby, prvé koncerty a všetky starosti a slasti, ktoré muzikantský život prináša. Je to medzník, ktorý jednoznačne o kapele vypovedá, že to s hraním myslí vážne a za svojou tvorbou si hrdo stojí.

Práve týmto momentom v súčasnosti žije trebišovsko/košická progresívna formácia Harem Heroes, ktorá sa v týchto dňoch chystá pokrstiť svoju prvotinu. Chlapci to zobrali s veľkou vervou, nakoľko krsty chystajú hneď dva. Prvý v košickom klube Zebra Musicpub už tento piatok 10. decembra o 20:00, kde ich prídu koncertne podporiť košíckí The Parentals a prešovskí Teple. Druhý krst si naplánovali na 29. decembra od 20:00 v trebišovskom Športklube, kde ich prídu podporiť miestni Fictive Marry a opäť The Parentals.

Na CD sa nachádza jedenásť skladieb so slovenskými a anglickými textami. Autorsky sa na nich podieľali všetci členovia, texty napísal spevák Ján Spišák:

„Texty poukazujú na to, čo sa okolo nás reálne deje. Apelujú na súčasnú generáciu, aby sa prebudila a verila len vlastnému úsudku, bez vlyvu náboženského dogmatizmu, či mocenských zámerov politikov.“

O hudobnej stránke albumu sa dá povedať, že sa nejedná o nejakú „rýchlokvasku“. Odzrkadľuje obdobie predchádzajúcich dvoch rokov od vzniku kapely Harem Heroes až po súčasnosť. V jednotlivých skladbách je počuť, že muzikanti sa nechali inšpirovať viacerými hudobnými vplyvmi. Spoločným menovateľom je však mainstreamovými rádiami nepokazená, rockovo-metalová dravosť, nesúca sa celým albumom. Jednoznačne najväčšími ťahákmi sú anglicky spievaná a nekompromisná skladba ‚Rust to Dust‚ a slovenská, melodicky nápaditá, ‚V ríši skla je tma‚, ktoré je možné okrem iného počuť aj na webstránke Harem Heroes.

Kapela vznikla v druhej polovici roka 2008, keď sa k trebišovskému inštrumentálnemu triu – Milan Porhinčák (gitara), Tomáš Benetín (basa), Rudolf Süč (bicie) – pridal košičan Ján Spišák, ktorý dodal chýbajúcu vokálnu zložku. Hneď od prvých momentov bolo jasné, že toto spojenie jednoducho funguje. Kapela zakrátko nahráva svoje prvé demo a hlavne veľa koncertuje. Začiatkom roka 2010 Harem Heroes utlmili svoje koncertné aktivity a zavreli sa do nahrávacieho štúdia. Výsledkom snahy je ich debutový album s rovnomenným názvom Harem Heroes, ktorý vydávajú práve v týchto dňoch.

Zdroj:
Tomáš Čižmárik
tel: +421 905 945 243
mail: tomas.cizmarik@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.