Good Fancy prichádzajú s debutovým albumom

Aktuálny Skokan roka v ankete Slávik 2010, skupina Good Fancy, sa v týchto dňoch dočkala svojho debutového albumu s rovnomenným názvom. Album tvorí trinásť slovenských piesní a dve anglické verzie. Good Fancy predstavujú pop-rock s prvkami britskej scény. Úvodné dve piesne Hra na slepú babu a Ľudský príbeh otextoval, dnes už známy, textár Jozef Husovský. Kto vlastne som má na svedomí líder Ladislav Urbán. Štvrtou v poradí je pieseň Kométa, s rukopisom Pavla Jakaba, ku ktorej sa v týchto dňoch dokončuje videoklip.

Nasledujú piesne v poradí Ako o život, Nechaj ma viesť, To sa stáva, Kde všetko končí, Nekonečná, Mám chuť. Jedenástka My Prayer a dvanástka People´s Tale sú verziami prvých dvoch piesní na albume. Album uzatvárajú tri záverečné bonusy, ktoré vznikli ešte na začiatku sedemročnej cesty tejto košickej kapely. Piesne Letokruhy, Len za tebou a Blázon uzatvárajú prvý štúdiový album Good Fancy. Autorsky sa na albume podieľali Ladislav Urbán, Pavol Jakab, Peter Jakab a Jozef Husovský. Svoj podiel na albume majú aj známy prešovský producent Randy, ktorý mal na starosti mastering, Daniel Špiner, ktorý sa postaral o klávesovú sekciu a v neposlednom rade Marián Kavulič, ktorý sa v anglickej My Prayer postaral o vokály.

V skratke o Good Fancy

Kapela Good Fancy vznikla v roku 2004, kedy sa sformovala šestica mladých študentov košického konzervatória. Na svojom konte má niekoľko úspechov v súťažiach. Azda najväčším úspechom tejto ambicióznej kapely je zisk spomínaného Slávika v kategórii Skokan roka.

http://www.youtube.com/watch?v=3qYnCSVHoUM&feature=related

Zdroj: džeko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.