Fuera Fondo pokrstili Shangaj colou

13. marec bude pre kapelu Fuera Fondo pamätným dňom, pred týždňom v sobotu totiž pokrstili svoje prvé dieťa, album s názvom „Kráčajúc svetom„. Ôsmi muzikanti svetom nielen kráčajú, ale najmä hrajú. Momentálne prebieha Topfest presents Horkýže slíže 54 dole hlavou, kde sa Fuera Fondo predstavila a ešte predstaví (keďže šnúra koncertov je v polovičke) v úlohe hosťa aj s legendárnym Konfliktom. Práve na jednom koncerte v Červeníku pokrstili chalanom ich CD dvaja frontmani, a to Kuko z Horkýže SlížeJury z Konfliktu. Krstní rodičia, za akých sa nemusí hanbiť žiadna slovenská kapela pooblievali nový prírastok v SKA svete Shangaj colou. Trubkára Borisa k takémuto spôsobu krstu inšpirovala pieseň od Horkýže Slíže s rovnakým názvom.

Album obsahuje pilotnú skladbu, podľa ktorej je nazvaný a ďalších 11 pesničiek, ktoré vás dostanú rýchlou SKA nádielkou. Nahrávalo sa v štúdiu MUSAE POLYMNIA pod profesionálnym dohľadom Petra Šímu, ktorý album produkoval. Začalo sa hneď na nový rok 2010 – chalani sa asi riadia starým známym „ako na nový rok, tak po celý rok“ aby čím skôr vyprodukovali ďalšie nové veci. Samotné nahrávanie trvalo zhruba mesiac a najhoršie bolo vraj čakanie na konečný produkt lebo sa naňho veľmi tešili. Čakanie sa však vyplatilo a Fuera Fondo sa môže teraz naplno venovať koncertom a najmä letným festivalom, na ktorých nebudú chýbať rytmické pesničky z CD Kráčajúc svetom.

Hudobná formácia Fuera Fondo začala svoje kroky hudobným svetom koncertov skoro presne pred dvoma rokmi a odvtedy sa našťastie vo svojej vášni nezastavila. Kľukaté chodníčky ju doviedli za hranice Slovenska a tak si zahrala aj v Prahe, Brne či v Zlíne. Jej koncerty pozitívne naladia nie len fanúšikov SKA music, ale každého kto sa rád zabáva a vystrája na chytľavé melódie. V lete sa ôsmi energickí muzikanti chystajú rozblázniť davy napríklad na TopfesteMinikvase, kde je už potvrdená ich účasť.

Nakoniec chcem ešte raz pogratulovať kapele k prvému „potomkovi“ a zaželať im teplé, nedaždivé a hlavne hudobne bohaté leto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.