FLAME Jam Session

FLAME Music Bar to myslí vážne!

FLAME Music Bar to so svojou misiou stať sa hniezdom pre začínajúce kapely zjavne myslí seriózne a vážne! Keď okrem pravidelných štvrtkových koncertov pre umelcov s vlastnou tvorbou spustil sériu stredajších stretnutí s názvom FLAME Jam Session.

“Zareagovali sme na nezachytený hlas hudobníkov, ktorí majú potrebu stretávať sa, tvoriť improvizovať,” objasnil nám zmysel hudobný dramaturg podujatí Peter Novák. “Vytvorili sme priestor pre stretávanie sa muzikantov, ktorí majú k dispozícii množstvo hudobných nástrojov, či už akustických gitár, bassgitary, mandolin, ukulele, bonga, cajony či perkusie, doplnené klávesmi.”

Muzikanti tak majú k dispozícii nielen pre inštrumentálne vystúpenia ale prirodzene vznikol aj priestor pre vzájomnú inšpiráciu či získavanie kontaktov medzi jednotlivými kapelami.

“Áno, stalo sa nám, že počas jedného večera kapela našla basgitaristu, či speváka pre kapelu” dodáva neodmysliteľná osobnosť, zakladateľ a režisér Jam Sessions multiinštrumentalista John Dale.

V súvislosti s podujatím sa často vynára otázka Čo je to Jam Session?,

Odpoveď pre muzikantov: „Stretnutie muzikantov, spevákov ale aj hercov – improvizácie, vzájomné inšpirácie, kontakty, námety, prezentácie predajcov hudobnín a pod.“

Odpoveď pre poslucháčov, prípadne nemuzikantov:

„Príležitosť vidieť profesionálnych lídrov kapiel, hudobníkov či hercov v uvoľnenej polohe, v polohe improvizácie a spontánnej zábavy. Napríklad Pride cca 25 profi muzikantov z rôznych kapiel. Dohodnú si tému a hrajú. Umelci sa na pódiu striedajú podľa nepísaného pravidla a tak sa na pódiu stretnú zoskupenia, ktoré sú často prekvapením aj pre samotných muzikantov. Napríklad rocková kapela, s funky spevákom a speváčkou, ktorí sa nepoznajú a ktomu sa pridá saxofón alebo naopak….. “

“Výsledok je vždy nepredvídateľný, je to niečo ako keď sa dostaneš do zákulisia divadla, koncertu alebo nejakého vystúpenia. Tým, že väčšinou ide o profesionálnych interpretov alebo umelcov študujúcich niektorý z odborov, výsledok je vždy zaujímavý,” dodáva John Dale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.