Festivaly

Festivaly a rôzne open air koncerty sú miestom, ktoré ponúkajú pestrofarebnú škálu zvukov. Ponúkajú silné mená z domova i zahraničia. V neposlednom rade (ne)poskytujú priestor aj začínajúcim kapelám. Veľká časť festivalov je založená na jednej veľmi peknej myšlienke. Podporiť a dať priestor začínajúcim kapelám. Viem s istotou vyhlásiť, že to nie je také ružové ako sa na prvý pohľad zdá. To akej podpory sa im dostáva je na zaplakanie. Je doba, ktorá sa tak skoro nezmení. Veľa rýb a malý rybník. Jedno je isté, festival napĺňajú silné mená v hudbe. Tie sa stávajú najväčším lákadlom. Na druhom mieste ostanú začínajúce kapely, ktorých meno a zvuk nikto nepozná. Stane sa vec, že dostanú priestor a čas, ktorý sa križuje so zahraničnou kapelou. Kde ide väčšina ľudí na festivale je jasné. Neočakávam a ani nežiadam od usporiadateľov zmenu. Ta by im priniesla stratu, ktorú si nemôžu dovoliť. Čo by stálo za zmienku je spraviť zo začínajúcich kapiel predkapely zahraničným kapelám na, ktorých je postavená celá stratégia. Stane sa to, že si predkapelu pozrie 10 000 ľudí oproti 100 ak by tam nevystúpili. No a zahraničná kapela dostane dôležitosť, ktorú vyžaduje. Poprípade stage, kde by vystupovali neznáme domáce kapely. Kapelám ostane dobrý pocit, že si zahrali pred väčším publikom. S dobrým pocitom prichádza uspokojenie, ktoré sa prenesie aj do ich tvorby.

V hudobnom priemysle je to ešte horšie ako si myslíte, no práve hudba je niečo čo dokáže všetky ľudské malichernosti zmazať v mihu sekundy a svet dokáže byť oveľa krajší.

No shows booked at the moment.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.