Festival Sonisphere prichádza do Českej republiky, Poľska…

Metallica, Slayer, Anthrax a Megadeth prvýkrát v histórii spoločne na pódiu.

Priaznivci rockovo-metalovej hudby môžu oslavovať. Už čoskoro presnejšie 19. júna 2010 prichádza do Českej republiky putovný festival SonisphereLetisko Hradčany pri českom meste Mimoň privíta legendárne skupiny.

Festival prebehne na dvoch pódiach a jednej talentovej scéne na ktorej sa predstaví aj výber najlepších českých kapiel (informáciu upresnil Filip Vondrášek z agentury HPK – Productions).  Na licencii usporiadať festival v Českej republike sa spoločne podelí s agentúrou C.A.R.P. Entertainment, prepojenou s rakúskou Skalar (pozn. autora Skalar stojí za festivalmy ako Nova Rock a Frequency).

Najväčším lákadlom je americká formácia Metallica. Kapela sa naposledy v Českej republike predstavila 3. júna 2008. Takže po pražskom futbalovom štadióne zavíta na letisko Hradčany. Festival postupne dopĺňal mená ďalších kapiel – dnes je už všetko známe. Popri Metallica sa predvedú skupiny Slayer, Anthrax, Mastodon a Heaven & Hell (pozn.autora skupinu založili súčasní členovia Black Sabbath Tony Iommi a Geezer Butler). U našich horných susedov presnejšie v Poľsku sa namiesto Heaven & Hell predstavia Behemoth. Do Poľska zavíta festival 16. júna 2010.

Veľká štvorka Metallica, Slayer, Anthrax a Megadeth poprvýkrát v histórii vystúpia spoločne na jednom pódiu, a tak sa metalisti na celom svete môžu horúčkovito triasť v očakávaní veľkého hudobného tresku!

„Kto by kedy povedal, že viac ako 25 rokov od založenia trash metalu bude veľká štvorka stále tu v plnej sile, a dokonca sa stretnú na jednom pódiu. Čo to je sakra za úlet? Už nech je to tu!“ Lars Ulrich (Metallica).

„Bola to len otázka času, kedy sa to stane. Teraz konečne fanúšikovia dostanú, to čo chcú. Je to proste bomba!“ Kerry King (Slayer).

„Od roku 1984 ľudia hovoria o tom, že by sa veľká štvorka mohla spoločne objaviť na jednom pódiu. Toto očakávanie trvá už celých 26 rokov! Žiadna podobná štvorka kapiel, ako je ta naša, to nikdy neurobila. Predstavte si napríklad Beatles, Rolling Stones, The Who a Let Zeppelin, že by spolu vystúpili. Alebo Sabbath, Judas Priest, Iron Maiden a Motorhead? Ja byť fanúšikom, tak som teda poriadne napätý, je to proste obrovská udalosť.“ Scott Ian (Anthrax).

Toto je jediná šanca v živote, jediná možnosť, aby metaloví fanúšikovia mohli vidieť všetky štyri najväčšie heavy metalové kapely v americkej histórii na jednom pódiu. Ak vám z toho všetkého na konci Sonisphere nepraskne hlava, tak ste tam nemali čo robiť!“ Dave Mustain (Megadeth).

Festival Sonisphere sa postupne uskutoční:

 • Knebworth, UK 30. júl – 01. august 2010
 • Varšava, Poľsko 16. jún 2010
 • Zürich, Švajčiarsko 18. jún 2010
 • Praha, Česká republika 19. jún 2010
 • Štokholm, Švédsko 07. august 2010
 • Pori, Fínsko 07. – 08. august 2010

pribudli:

 • Sofia, Bulharsko 22. – 23. júl 2010
 • Atény, Grécko 24. júna 2010
 • Bukurešť,  Rumunsko 25. – 27. júna 2010
 • Istambul, Turecko 25. – 27. júna 2010
 • Barcelona, Španielsko 10. júla 2010
Lístky je možné zakúpiť v Ticketportal a Ticketpro. Momentálna cena lísta je 68 eur. Cena sa s príchodom festivalu zvyšuje.

História Sonisphere:

Ide o mladý festival, ktorý vznikol v roku 2009 vo Veľkej Británii. Minuloročný festival prebehol v šiestich krajinách Európy. Išlo iba o jednodňový, no v Anglicku prebehol ako dvojdňový. Priemerná návštevnosť festivalu v jednotlivých krajinách bolo 40 000 – 60 000. Aj to naznačuje čo nás čaká v tomto roku. Predstavili sa kapely ako The Prodigy, Nine Inch Nails, Korn, Slipknot, Linkin Park, Lamb of God, The Hives a mnoho ďalších.

3 Replies to “Festival Sonisphere prichádza do Českej republiky, Poľska…”

 1. Určite Mötley Crüe by mala tiež čo povedať. Ja sa veľmi teším aj na Heaven & Hell. Metallica je sen, ktorý si chcem splniť a konečne ich zažiť live.

  Mötley Crüe zaradím aj do prehrávača. Vďaka za tip.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.