Evergrey rozbláznil Collosseum

Aj napriek mnohým technickým problémom, ktoré už od začiatku celý koncert sprevádzali sa nakoniec všetci dobre bavili, čo prezrádza aj fakt, že viacerí po hudobnom vyžití popri tzv. after party čakali na vyfotenie sa s obľúbenou kapelou. Technické problémy zapríčinili aj celkový časový posun začiatku koncertového šialenstva. Na schodoch pred vchodom do košického Collossea to v stredu vyzeralo všelijako.

Najprv nadšené vyčkávanie a po hodine už len nervózne prešľapovanie sprevádzali dav od vchodu až po ulicu. Všetci čakali na jediné, kedy sa konečne dostanú dnu a vypočujú si to, za čo si zaplatili. Po dlhom čakaní ale nasledovalo ďalšie, pretože po vstupe do sveta Collossea technici ešte stále neodstránili všetky nedostatky. Oficiálny začiatok koncertu sa zo 17.30 pretiahol  o dve hodiny na 19.30 a ďalším možno nie práve príjemným prekvapením bola kapela, ktorá sa na pódiu ukázala prvá.

Izraelské Edgend vystriedalo plánované talianske kapely Flashback of Anger a Post-traumatic stress disorder, ktoré sa márne vynímali na vstupenkách. Edgend boli zo všetkých problémov okolo techniky i netechniky očividne rozčarovaní, čo sa prejavilo najprv na gitaristovom odchode z pódia a neskôr aj ďalších hráčov. Napokon sme sa dočkali pár skladieb, ktoré zožali mierny potlesk a Izraelčanov mohlo vystriedať pre Košice staré známe zoskupenie Ravenclaw.

Ravenclaw publikum nesklamali. Metalisti v dave sa správne rozohnili, no aby sa nerozohnili až príliš, košická skupina po troch pesničkách z pódia odišla. Stihli však zahrať aj novinku Their Feelings.

Skrátené hranie dvoch predskokanov dorovnal hlavný leader Evergrey zo Švédska, ktorý si odohral svojich neporušených sto minút. Do tejto necelej dvojhodinky sa zmestilo osemnásť skladieb, z ktorých štyri tvorili prídavky. Evergrey mnohých určite prekvapil aj novou zostavou, keď sa z pôvodnej pätice dostavila dvojka – spevák Tom Englund a klávesák Rikard Zander. Ostatných členov vystriedali Marcus Jidell na gitare, Hannes Van Dahl za bicími a bývalý basák z Therionu Johan Niemann, samozrejme hral na basovej gitare. Zmena väčšiny členov kapely však neovplyvnila kvalitu hrania a celej atmosféry, bavili sa ľudia aj muzikanti. Skladby ako Blinded, Soaked, Masterplan, Words mean nothing spievalo celé Collosseum a tí šikovnejší si dokonca chytili aj trsátko. Celý koncert zakončili úspešnou skladbou Touch of Blessing a po poďakovaní a poklonách sa stratili z dohľadu. No iba na chvíľu, lebo kapelu čakali fanúšikovia, ktorí sa chceli nielen odfotiť, ale aj získať nejaký ten podpis.
Evergrey svojich verných poslucháčov nesklamalo a svojím výkonom zachránilo koncert, ktorý mal od začiatku príliš veľa nedostatkov. Všetci, ktorí sa v stredu 19. mája nachádzali v košickom Collossee určite neľutujú a majú skvelé spomienky.

http://www.youtube.com/watch?v=QmIv8jfVEwQ&feature=related

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.