Elektronicko-gitarová scéna ma silné meno The Uniques

Ku kvalitnej hudbe človek prichádza úplnou náhodou. Jediné čo musí preto urobiť je neprestať objavovať. Festivaly predstavujú určitú slobodu pre kapely, naopak kluby zázemie. The Uniques o sebe vyhlasujú, že viac im sedí klubová scéna. Sám spevák Pišta v jednom rozhovore vysvetlil prečo práve kluby.

„…máme radšej kluby, pretože ľudia sú k nám bližšie. Kluby sú jednoducho iné, svojské, atmosféra na nich je absolútne odlišná, osobnejšia…“. Pišta Kraľovič

Ja by som dodal, že kapela, jednotlivec si musí veľmi vážiť dostať sa na festival. Veľa rýb a malý rybník – to je naše Slovensko. Bolo mi veľmi ľúto, že som kapelu The Uniques zmeškal na Pohode. Všetko si to vynahradím vďaka klubovej scéne. Kde sa The Uniques objavia sa dozviete na našej FB komunite. Očakávať môžte vystúpenie aké predviedli v relácii Baláž a Hubinák rádio FM na huste.sk. Dozviete sa aj čo je to produkovať The Uniques. Prečo ho nemajú a kto je nim momentálne. Na celkovom zvuku nieje čo vytknúť zaujímavé sú pri live vystúpeniach škreklavé improvizácie Pištu. Nevyrastá nám tu slovenský Depeche mode? Osobne som hrdý, že sú naši.

Jediná vec , ktorá sa mi stala pri The Uniques – rozbolela ma hlava aj to svedčí o tom, že som si ju napočúval až do bezvedomia. Všetko je to s The Uniques ako sen spraviť pár skladieb a zažiariť ako kométa. Mnoho kapiel o tom iba sníva. Kvalitná elektro-gitarová hudba to sú The Uniques.

Nádielku pravej nefalšovanej elektro-gitarovej hudby si môžete vypočuť pri pesničkách Wild a Dungeon.

  • Kapela The Uniques je zaradená medzi ostatné kapely v sekcii Profily Kapiel.

The Uniques – Wild

Všetko o The Uniques (SK)

Elektronický hudbaKapela The Uniques patrí k už známejším predstaviteľom súčasnej alternatívnej scény na Slovensku. Tanečné beaty, škrekľavé gitary, s netypickými zvukmi syntov nepoprú inšpiráciu rôznych dekád od Hendrixa cez Bowieho až ku Gahanovi . To všetko so zaujímavými textami s jasnými pointami.

Uniques vznikli v roku 2007, na podnet frontmana Pištu, ktorý však v hudobnom svete nebol žiaden nováčik – hrať a spievať sa totiž podobne ako bubeník Palo naučili častým hraním v kostoloch ako teenageri. To je aj dôvod, prečo o nich ľudia hovoria, že na stagei vyzerajú Uniques veľmi prirodzene a sebavedome.

Po niekoľkých zmenách sa kapela rozhodla pre finálnu trojčlennú zostavu v zložení: Pišta (Elektronický hudbaspev, gitara, klávesy), Paľo (bicie) a Jakub (basa). V tomto zložení majú Uniques za sebou už viacero koncertov po Slovensku aj Európe. Svoje skladby zahrali napríklad na festivaloch Pohoda, Žákovic Open a Fresh Film Feste v Karlových Varoch, ale podľa slov speváka Pištu preferujú hranie v menších kluboch, kde sú najbližšie ku svojim poslucháčom.

V súčasnosti kapela nahráva pesničky na svoje druhé EP, ktoré by po dlhom čase mohlo uzrieť svetlo sveta začiatkom roku 2010.

Discografia: (albumy)

  • nový album (EP) by mal vyjsť začiatkom 2010, názov ani počet skladieb zatiaľ nieje známy. Momentálne ich majú nahraných 5.

(spolupráce)

  • spolupracujeme veľa s chalanmi od PPE (Puding pani elvisovej), kde celé EP nahrávame, mimo toho s ľuďmi ktorí nám pomáhajú napr. teraz s remixami na nový singel „Dungeon“, ktoré dáme von budúci týždeň. S ľuďmi ako Tvyks, Vili:am (PPE), Daniel (Rara Avis), Embryo atď..

Naše najznámejšie skladby: Dungeon, Wild, Stranger, Get your points

The Uniques členovia: Pišta, Jakub, Palo

Prehrať tvorbu Kubiz + linky:

The Uniques – Dungeon

Elektronický hudba

Stručné odpovede od The Uniques

Ako sa cítite, keď hrajete?
Veľmi uvoľnene, kým technika funguje a je odozva z publika tak len lepšie…

Zmenili by ste niečo na kapele? Požili exotické nástroje, alebo niečo iné?
Pri hraní používame často podklady a drumpad, kde sa snažíme nasačkovať rôzne zvuky, ale momentálne sa teraz zaoberáme nahrávaním songov pri vymýšľaní určite niečo podobne vymyslíme, ale iba v rámci potreby.

Kde ste zatiaľ najďalej hrali a čo to na vás zanechalo? Pocity? Ako sa to odlišovalo od slovenských pomerov?
Najďalej asi v klube SWEAT v Lipsku (Nemecko) pred rokom v októbri. Vzhľadom na to, že o nás tamojší ľudia nikdy predtým nepočuli sme mali skvelú odozvu a postarali sa o nás fakt kráľovsky.

K akej hudbe inklinujete? Predpokladám, že vás to inšpiruje pri vlastných skladbách.
To je v rôznych obdobiach veľmi špecificke, niekedy je to electro-house, niekedy swing, niekedy klasika, niekedy pop. Inšpirácia neprichádza len od hudby.

Plánujete oficiálnu stránku?
Nie, sme úplne spokojní so službami, ako je facebook, myspace, virb, flickr, youtube a tweeter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.