EDGUY mieri na Masters Of Rock!

EDGUY – power metalová legenda z Nemecka sa vracia na Masters Of Rock!

Skupina založená v roku 1992 len 14-ročnými členmi, medzi nimi aj rodeným zabávačom a showmanom Tobiasom Sammetom, ktorý aj svojím neopakovateľným hlasom a prejavom dodáva Edguy správnu dynamiku a štýl. Kapela začínala bez bassgitaristu – všetky basové tóny vytváral Tobias na klávesoch. Postupne došlo v skupine k výmene bubeníka a pribudol bassák.

Žiadne ďalšie vážnejšie zmeny nenastali, a tak poznáme Edguy takmer v totožnej zostave, ako keď začali štrnásťroční skúšať v garáži.

Kapela zatiaľ vydala 11 albumov, z toho 3 nekomerčné demá. Vlaňajšia novinka Tinnitus Sanctus je opäť v nezameniteľnej produkcii Saschi Paetha. Miešajú sa v nej všetky tradičné i nezvyčajné znaky Edguy a je akýmsi logickým krokom ďalej, výrazne za sebou zanechávajúc svojich predchodcov Rocket Ride a Hellfire Club.

EDGUY dnes plní haly: tisíce fanúšikov tiahnu za ich show, ktorá je viac než zábavná. Kapela je fenoménom doby nielen v Nemecku, ale po celom svete. Ich živá show je plná vynikajúcich momentov, gitarových akrobacií a skvelých vokálov Tobyho Sammeta, ktorý ju robí absolútne jedinečnou a ohromujúcou. V poslednom čase Edguy natočili svoje prvé Live DVD Fucking with **** zo šialeného kotla, ktorý rozpútali v Brazílskom Sao Paolo a my si ich na „Masters“ užijeme minimálne rovnako!

Podrobné aktualizované informácie o festivale Masters Of Rock 2009 nájdete na www.mastersofrock.cz

  • Masters Of Rock 9., 10., 11. a 12. júl 2009
  • Martina Benešová (Pragokoncert)
  • e-mail: benesova@pragokoncert.com
  • web: www.mastersofrock.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.