Dvojzáprah s názvom BBPuding vystúpi v Kulturparku

Jednou zo zastávok na práve prebiehajúcom turné dvoch slovenských skupín Puding pani ElvisovejBilly Barman bude košický Kulturpark. Vystúpenie sa uskutoční 17. 12. o 21:00 a ako vstupné je stanovená suma v hodnote 5€. Obidve kapely sú rovnocenné a predskokanom nie je nikto. Ešte by som rád dodal, že „Puding“ je služobne o dosť starší, no na druhej strane v „Barmanovi“ pôsobia taktiež ostrieľaní muzikanti.

Kapely sa rozhodli pre spoločné turné k ich novinkovým albumom. Kým PPE nedávno vydali „π“, BB prišli na trh s čerstvým počinom „Noční jazdci“. Informáciu o tejto udalosti nedávno priniesol aj Musicone.sk. Zopakujeme si teda to najpodstatnejšie z Martinovho článku:

Kapela Billy Barman pôsobí na scéne od roku 2008 a tvoria ju Jozef Vrábeľ, spevák aj dobre známej skupiny Vetroplach, Juraj Podmanický známy skôr zo skupiny Cliche, niekdajší bubeník Le Payaco Peter Heriban, klávesista Jakub Tvrdík a basový gitarista Juraj Labaj. Začiatkom roka 2010 získala kapela dve ceny Radio Head Awards – objav roka a najlepšia koncertná kapela roka. Ceny udeľovalo Rádio FM /Slovenský rozhlas 4/ na základe hlasovania poslucháčov. Tesne pred Vianocami kapela vydala vo vlastnom náklade trojpiesňové EP „Bogdan Mlčkov Orchestra“ s piesňami ako Podskalický Ján, alebo Ahmed. K predmetnej piesni skupina chystá spoločne s režisérom Brankom Vinczem videoklip, ktorý uzrie svetlo sveta krátko pred vydaním albumu na jeseň roku 2010.

http://www.myspace.com/billybarman
http://www.billybarman.sk/

barman

Kto sa chce o „starých“ muzikantoch v novej kapele dozvedieť viac, má možnosť kliknúť na vyššie uvedené odkazy. Toľko teda k stručnej charakteristike Billyho Barmana, nasleduje Puding pani Elvisovej. Ich opis je prevzatý z oficiálnej myspace stránky:

V Bratislave usadená uletená partička z Košíc dáva do hudby kopec energie, humor a tanečné rytmy krížia gitarami. Zatiaľ stihli vydať dva kritikou aj poslucháčmi pozitívne prijaté albumy: Automati (2004) a Play/Pause/Eject (2007), pár hitoviek (Milošove Meniny, Hopa-hopa, Davaj Het!) a odohrať množstvo dychberúcich koncertov, v ktorých idú pudingáči vždy na doraz. Videoklip k skladbe Davaj Het! odvysielala MTV a na jeseň 2008 sa kapela predstavila na prestížnom francúzskom festivale Transmusicales v Rennes. Ich energické elektronické základy, doplnené o živé nástroje a charizmaticky nežné vokály ich v súčasnosti posúvajú medzi najosobitejšie a najobľúbenejšie koncertné skupiny slovenskej scény.

puding

PPE tvoria členovia:

Slivka (spevy, klávesy)

Miloš (bicie, spevy, minidisc)

Viliam (basy, klávesy, spevy)

Pino (klávesy, spevy, gitary)

Marcel (gitary, basy)

http://www.ppe.sk/
http://www.myspace.com/pudingpanielvisovej

Treba ešte pripomenúť, že tento koncert bude jednou z posledných hudobných akcií, odohrávajúcich sa v „parku kultúrnych Kasární“ na Kukučínovej ulici. Akosi nám ten rok rýchlo zbehol… Jeho bilancovanie na poli umenia so všetkými pozitívami a negatívami si už každý musí urobiť sám. Vzhľadom k podmienkam, aké u nás sú, hodnotím rok 2010 kladne. Hudobný kolotoč sa zúrivo krúti ďalej a dúfajme, že z jazdy na ňom budeme mať aj v roku 2011 čo najviac príjemných zážitkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.