Dr. Zetor – Pripraviť sa! Pozor! …… dočkaj!

Nitrianska village-punková kapela Dr. Zetor vydáva svoj prvý oficiálny album v rámci svojej 25-ročnej existencie. Kapela, ktorá vznikla v roku 1985 ako zábavný (folkovo-punkový) projekt cez letné prázdniny pred maturitným ročníkom, zrealizovala v rokoch 1985 a 1986 v pivniciach dve asi polhodinové nahrávky na kotúčový magnetofón, ktoré dodnes existujú v pár zberateľských exemplároch, aj keď v katastrofálnej zvukovej kvalite.

Až v roku 2005 skrsla myšlienka nahrať „album“ pri príležitosti 20. rokov vzniku kapely. Na kazeťák a na dva mikrofóny nahrala kapela v zložení: Fero (gitara, spev), Yvko (klávesy, spev), Číňan (spev) garážovú nahrávku Dr. Zetor. Ako hostia boli na nahrávanie prizvaní Emil (bicie) a Lepiš (basa). V roku 2007 sa zloženie kapely upravilo – Emil a Lepiš sa stali stálymi členmi. K tejto zostave po čase pribudol ešte gitarista Stinky. Takto prebehli prvé koncerty a aj nahrávanie demo snímky „Z Buzuluku do Štitár“– prvej za roky existencie kapely. Posledné zmeny v zostave sa udiali na jar 2009 – odišli Emil a Stinky a prišiel gitarista Roman a výrazná posila na poste bubeníka – Košo – prvý bubeník Horkýže Slíže.
Skúšanie a sporadické vystupovanie vyústilo do potreby nahrať prvé CD v zvukovej kvalite zodpovedajúcej dobe. Dostalo názov „Pripraviť sa! Pozor! …… dočkaj!“

Spolu s ním sa ako producent a zvukár podieľal na jeho vzniku Duško Minka – súčasný basista skupiny Desmod. Sú na ňom, s výnimkou veľmi starých vecí (Morky, Márovač), aj veci poriadne staré (Dr.Zetor, Lacov Ford), stredne staré (Skener, Nestem ťa, Izabela) ale aj nové (Košov prínos, Sharon Stone) a ako bonus aj „Nitránska hokejová“ známa z nitrianskeho hokejového štadióna hrávaná pred domácimi zápasmi Nitry.

Album vychádza 13.10.2010 a je dobrý!

Tracklist:

1. Košov prínos
2. Dr. Zetor
3. Na záhrade
4. Skener, kopírka, tlačáreň
5. Pretekár
6. Drahoty
7. Márovač
8. Lacov Ford
9. Nestem ťa!
10. Srnkovky
11. Pytón
12. Sharon Stone
13. Šproty
14. Zavináč
15. Izabela
16. Makreling
Bonusy:
17. Morky tety Dorky
18. Nitránska hokejová

Zdroj: Jana Eremiášová
Agentúra Závodský

PS: skladbu Dr. Zetor – Skener, kopírka, tlačáreň – radio edit nájdeš v lište DropBox

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.