Dobrý festival 2012 sklamal po organizačnej príprave. Ivan Tásler pripustil odchod festivalu z Prešova!

Dobrý festival zavítal tento rok na prešovský amfiteáter. O tom či to bola šťastná voľba by sa dali viesť diskusie. Osobne som bol jemne sklamaný z umiestnenia stageov, stánkov s občerstvením a samotným priestorom. Možno by nebolo na škodu počkať jeden rok, aby sa rekonštrukcia amfiteátra ukázala v plnej kráse.   Nakoniec aj samotný Miro Tásler, jeden zo zakladateľov festivalu a zároveň členov skupiny IMT Smile pripustil vo svojom vyhlásení menšie nedostatky.

„Veľká vďaka patrí všetkým návštevníkom a účinkujúcim, ktorí napriek ešte stále nie ideálnemu priestoru amfiteátra, vdýchli život tomuto kultúrnemu stánku mesta Prešov po dlhých desiatich rokoch. Aj týmto by som chcel všetkým divákom, fanúšikom a priateľom Dobrého festivalu poďakovať za trpezlivosť, ktorú si museli hlavne v piatok pribaliť so sebou na náš festival a ubezpečiť ich, že každé ďalšie podujatie, ktoré pre nich na našom novozrodenom amfiteátri pripravujeme, bude už iba lepšie a kvalitnejšie. Ďakujem tiež všetkým dobrovoľníkom a ľuďom z realizačného teamu festivalu, ktorí sa aj napriek bojovým podmienkam a šibeničným termínom nevzdali a dopomohli tak bezpečnému a plynulému, aj keď zatiaľ nie úplne ideálnemu, návratu kultúry na prešovský amfík“.

 • zdroj. youtube. Info: kamera & strih Jakub Haško (CTZ Films), directed by greatmilan

Organizáčne nedostky na Dobrom festivale 2012

Snaď mi Edo Kopček (press zástupca Dobrého festivalu) odpustí. Prvé nedostatky boli hneď pri vstupe na festival ako pre návštevníkov, tak aj pre zástupcov médii. Prečo to nebolo rovnaké ako na Delni už nik nevie. Prečo sa nespravilo jedno okienko ako Press nevedno – hlavne, že tam bol starý ujo, ktorý zmätkoval, dav žien, ktoré neviem čo mali na starosti. No nakoniec sme našli Eda, ktorý nevedel, kde skôr. Jeden rozkladací stôl, stolička na ryby a veľky nápis A3 „Press“ by všetko vyriešil. Všetko to píšem stroho no dá sa to spraviť jednoduchou formou.

Nečakal som žiadne veľké veci. Neviem ako vyzeral amfiteáter pred rekonštrukciou no nič extra to ani nebolo. Stánok s občerstvením, výčap a dance stage spojení do jedného veľkého celku. Po jedenástej v noci ostali v stánku s občerstvením iba párky. Tak ostalo iba pri …nie ďakujem. Človek by si rád dal pivo no kapacitne sa to zvládnuť nedalo a všetko pekné bolo iba smutné. Delňa v tomto smere nemala žiaden nedostatok o pivo a jedlo bolo postarané do najmenšieho detailu. Ostaňme pri amfiteátri a jeho nedostatkoch.  Aby toho nebolo málo tesne vedľa stál kamión Jack Daniels – kamión ponúkal alkohol spolu s black jack, guitar hero a stolným futbalom. Najkrajšie na tom bolo to, že človek musel prejsť cez samotný kamión, aby sa dostal k druhému stageu. Ani sa nečudujem, že o to nebol skoro žiaden záujem. Komu sa chce prechádzať cez kamión plný ľudí, ktorí popíjajú alkohol a zabávajú sa nad spoločenskými hrami. Nie oni to cele ohradia, aby ste to museli absolvovať a prejsť cez reklamný priestor a slabšie povahy zlákať na alkohol. Pri tom stačilo spraviť vedľa vstup k stageu a hneď by to bolo lepšie ako pre nadšencov hudby, tak pre nadšencov alkoholu. Samotné stanové mestečko ukázalo organizátorom obraz spokojnosti návštevníka. Bolo smutné sa na to pozerať. K cenovej politike sa nechcem ani vyjadrovať – pokiaľ ide o peniaze návštevník si spravil svoj názor.

Je cítiť, že Prešov žije hudbou. Možno už o rok tomu tak nebude.

Hneď prvý deň pocítil amfiteáter silu davu. Ťahákom večera mal byť trojlístok IMT Smile, Katka Knechtová a pán spevák Richard Müller. Útek, Cigaretka na dva ťahy a Tlakova níž nakoniec neznela Prešovom.

…Zas som ti ušiel, ušiel zase som preč. Počúvaš ten hukot mušieľ sú nemé, ty neuteč. Prosím ťa prepáč, no tak prepáč, že ti ostali len oči pre plač. Ako to s nami teda bude? Keď zdrhol som ti zase, možno nabudúce nikam neujdem a už som tu v celej svojej kráse“…

Lístok na trojlístok bol adekvátny 15 eur no, keď sa človek dozvie, že program a jeho najväčšia hviezda nepríde iba prehĺbili skryté nedostatky. Ostali len oči pre plač po nepríjemnej správe tesne pred začiatkom festivalu. Organizátori to tajili do poslednej možnej chvíle. Nas Čechomorom sa netreba ani pozastavovať.  Nechcem radiť organizátorom no mohli na situáciu zareagovať aj oveľa lepšie. Stačilo dať jedno pivo zadarmo ako malu útechu. Prešovčania by to určite prijali a odpustili by Vám všetko. Aj keď by to bolo drahé pivo pre návštevnika no aspoň niečo. Čo ostávalo davu návštevníkov ostať a podporiť IMT Smile. Kapela si mala čo užívať spoločne so speváčkou Katarínou Knechtovou. Čo si zobral Ivan Tásler pred koncertom nevedno snaď nič nelegálne. Jeho improvizácie pobavili aj samotnú Knechtovú a samotných návštevníkov.

 • osobne si myslím, že po prešľapoch na festivale už IMT Smile nezažije podobnú atmosféru o rok

Svetlý moment druhého dňa kapela N.O.H.A.

Druhý deň bolo citeľne menej ľudí. Človek by si myslel, že prešovské kapely ako Helenine oči (náhrada za Richarda Müllera), Chiki liki tu-a prilákajú ľudí na amfiteáter opäť. Nestalo sa tak, nepomohla ani bratislavská kapela Para. Či zahraničné projekty a kapely. Jedinú peknú chvíľku si odnášam z vystúpenia elektronicko-tanečnéj formácie N.O.H.A. Vystúpenie speváčky Camila de Oliveira bol dokonalý zážitok. Zatienila aj speváka „frontmana“ kapely MC Chevyho, ktorý ostal verný svojmu zmyslu pre cit v hudbe. To čo sa odohralo na amfiteátri je niečo neopísateľne. Skladby na festivale zazneli úplne inak ako na YouTube.

http://www.youtube.com/watch?v=FD6jug2717c

Na záver video z roku 2011 – venované Ivanovi Táslerovi! Brat vám určite poďakoval za vaše vyjadrenie. Tento rok ste to postavili na klamstve. Čo prinesiete dobrého v roku 2013 je vo hviezdach.

 • edit 5.júl 2012 – video je z roku 2011. Nemá nič spoločné s tohtoročným festivalom. Ďakujem ti hanele. O rok to bude pravda 😉

Pred festivalom boli dni mesta Prešov. Ja by som sa zamyslel prečo sa nedal priestor umeleckému štýlu, kreativnému mysleniu a rozvážnosti do samotného organizovania. Všetko je to úsmevné až tragické.

8 Replies to “Dobrý festival 2012 sklamal po organizačnej príprave. Ivan Tásler pripustil odchod festivalu z Prešova!”

 1. Martin, ty si ale pekny sedlak… Okrem toho, ze totalne zavadzas v tomto clanku tak –
  po prve: ked skopirujes cast tlacovej spravy z ineho media, uved aspon zdroj
  po druhe: ked skopirujes cast tlacovej spravy z ineho media, tak priamu rec ako vyjadrenie laskavo oznac spravne. To, co si uviedol, ze hovori Ivan Tasler, povedal pre iny server Miro Tasler.
  po tretie: to, ze v clanku uvedies, ze nevies ako amfik vyzeral predtym, a napriek tomu napises znosku kydov, tak to si pekny amater.
  po stvrte: je bezna prax „novinarov“, ze davaju priestor aj dotknutej protistrane sa vyjadrit. Tvoja kopka hnoja je vsak len nahadzana na jedno miesto bez akejkolvek moznosti branit sa. Okrem toho tu uvadzas klamlive informacie.
  po piate: video s ivanom taslerom je z minuleho roka z Delne a nie z tohto rocnika a je uplne vytrhnute z kontextu a ucelovo vlozene do tejto znosky nezmyslov, ktoru si sem na tento päťkorunový web umiestnil.

  Cely clanok stoji akurat tak za dve veci. Drzim ti palce v tvojej „kariere“, si proste „profi“ chalan… A ked budes zobrat o listky este niekedy, tak zavolaj svojej mamke, nech ti prispeje. Maj sa pekne, verim, ze sa mas rad a citis sa dobre.

 2. Pán(i) Hanele

  ospravedlňujem sa, že som zamenil Ivana za Mira – opravené! O amfíku aj Ivanovi som počul dosť na to aby som si urobil názor. Napísal som ako som to videl ja ako som sa citil a ak sa tebe páčilo neberiem ti to. O rok mi ukážeš rozdiel – rád si ho pozriem. O lístok určite nepožiadam. Určite by som za to nedal ani 10e. Celé to bolo postavené na klamstve a jednom veľkom podvode s lístkami. Neviem kto žobral o lístok, ale ak by som nemal akreditáciu ani tam nejdem. Bola to omyl a zbytočne som stratil dva dni života. Nabudúce nebude žiaden reklamný priestor.

  Priestor na reakciu je!…ja schválim všetko okrem vulgarizmov. Video sa tam hodilo. Pridal som aj edit, aby sa ti dobre spalo. Verím, že o rok sa Vám bude dariť lepšie a ty na tom zamakáš najviac. Pozdrav aj zvyšok organizačného združenia, imtfanclub a tvoju mamku 🙂

  Kritika Vám neuškodí – budete lepší a krajší.

 3. Martin, ty si ale vobec nepochopil, co som svojim prispevkom myslela. Nejde mi o to, ze obhajujem organizatorov a ani festival neorganizujem, takze neviem, co riesis. Myslim, ze objektivna kritika je na mieste. Nie vsak znoska kydov a klamstiev, ktora s objektivnou kritikou nema nic spolocne. Ak v clanku, ktory je ledva na jednu stranu, amater citatel rozozna tolko nespravnych informacii, ktore si aj sam autor po sebe nasledne opravuje (klamstva ponechava, ale to uz je o inom asi..), je otazne, ci ten autor ma akekolvek pravo vobec poukazovat na chyby inych bez toho, aby vobec prejavil minimalnu snahu o objektivitu. Kedze uvadzas „ak by som nemal akreditaciu, tak by som ani nesiel“, tak mi je jasne, ze tento clanok je absolutne irelevantny, lebo uz vopred si tam isiel s tym, ze tam vlastne ani nechces byt. Opat dalsi skvely obraz tvojej profesionality a objektivity.

  Co sa tyka „klamstva kvoli predaju listkov“. Richardove vyjadrenie si mohol najst na profilovej stranke na FB IMT Smile ako aj na oficialnej FB page dobreho festivalu. Ak aj z choroby Mullera obvinujes organizatorov, tak prepac, ze v piatok prsalo…

  A na zaver dolezita informacia pre teba – vobec nejde o to, aby sa mi dobre spalo, ale aby sa spalo dobre tebe. Ak teba netrapi, ze zverejnis „paškvil“ nesprávne z polky okopčený z iných portálov, tak tu v tejto skromnej diskusii fakt my dvaja nemáme o čom…

  Prajem ti vela uspechov, verim, ze moja kritika – podla mna objektivna, kedze sam si uznal svoje chyby – ta posunula dalej a v buducnosti si od teba precitam uz len clanky, ktore budu mat ako hlavu a patu, tak aj aspon minimalnu davku profesionality… Ale ak si sam so sebou spokojny, tak ti gratulujem a prepac, ze som predpokladala, ze clovek na sebe maka, aby nieco dosiahol.

  PS: mamka ta pozdravuje, ma sa fajn, tesi a na dobry festival 2013.

 4. Kritiku som napísal aj na Easthetic 2010 no tam to zobrali a ešte to aj prijali. Nepíšem ako spisovateľ ani som neštudoval žurnalistiku tak prepáč, že moje články nemajú pre teba dostatočnú kvalitu. Založil som túto stránku keď som študoval na VŠ ako moje hobby – niesom na tom finančne zavisli. Píšem očami bežného človeka. Ja to beriem, že obhajuješ festival a IMT Smile ja by som ho obhajoval tiež ak by som bol spokojný – no ospravedlňujem sa ale na Delni to bolo oveľa lepšie – organizácia na 1. Neverím, že sa aspoň na tom sa nezhodneme.

  Svoju chybu som si priznal a opravil na čo si poukázala. Sme len ľudia. Kritiku beriem ale musíš ju prijať aj ty. Rozprával som sa s návštevníkmi a mali rovnaký názor na fest ako ja v článku . Veľa ľudí ani nevedelo, že Muller nepríde. Žiadne info neposlali ani zástupcom médii. Ja som sa to dozvedel až na festivale.

  Aké klamstvá som ponechal? Prepáč ale nebudem tu písať, že všetko bolo v poriadku keď tak nebolo.

  Akreditácia s článkom nemá nič spoločné – nemiešaj jablká s hruškami. Nemá to nič spoločné s objektivitou – napísal by som vždy podľa svojho svedomia. Nešiel som tam iba preto, aby som bol kritický. To ti píšem úprimne.

  Lístky = podvod. Doplatili na to ľudia, ktorý si kúpil lístok cez ticketportal? V celom článku je z iného zdroja použitý iba citát a videá. Vždy budem písať podľa toho ako som sa cítil či sa tu to bude páčiť alebo nie.

  PS: rodinu tu neťahaj je to pod moju úroveň. Ja som z toho vyrástol odporúčam to aj tebe. Ber to iba v dobrom. Na mňa nadávaj ale moju rodinu si neber do úst lebo nevieš o nich nič.

  Peace and love hanele

 5. Prva vec – ja sa nevyjadrujem v mene organizatorov. Takze bavit sa o Eastheticu a ze si to vzali k srdcu so mnou je irelevantne. Takisto sa so mnou bavit aj o tom, ze mam prijat kritiku. Nemam za co, iba ak za svoje komenty? Ja festival neorganizujem, i ked je ten festival pre mna srdcova zalezitost, takze istu mieru subjektivity priznavam. Ja ale nie som novinar ani organizator, takze vyjadrit svoj nazor v diskusnom prispevku pod clankom, ktory sa mi nepaci, je moje pravo. Ak vadi, zakaz diskusie.

  Druha vec – k mamke – pozdravoval si ju, tak som ju pozdravila od novinara a ona ta len odzdravila, takze nebud podrazdeny. O tvojej rodine som nenapisala v zlom ani ciarku, takze neviem, ci z toho tepla zle vidis, ale ked tak si to precitaj este raz a snad sa zhodneme. Rodina je pre mna „najviac“, takze ta tvoja hlaska na konci v „PS“ ma uraza.

  Tretia vec – klamstva sa tykaju viacero veci, ale asi najviac toho, ze uvadzas, ze sa neprichodom richarda mullera jedna o vedome zavadzanie organizatorov, co nie je pravda. A okrem toho Richard Muller ani zdaleka nebol najvacsia hviezda ako pises. Richard bol host kapely IMT SMILE. Bolo to tak promovane vo vsetkych mediach. Je mi jasne, ze ludia su sklamani, ja som bola tiez sklamana ani si nevies predstavit ako, avsak tvoje staznosti treba smerovat inde… Pri vstupe bolo oznamenie, ktore informovalo o tom, ze Richard Muller nevystupi a bolo to odkomunikovane aj cez internet. Kedze – ako bolo aj na FB kapely IMT SMILE (ano u nich, pretoze Richard bol „len“ ich host), ako aj na stranke DF uvedene – sa organizatori dozvedeli o tom, ze Richard definitivne nevystupi iba den predtym, urobilo sa podla mojho nazoru vsetko, co sa v tej chvili dalo a ludia sa mohli rozhodnut na festival neprist a poziadat o vratenie vstupneho. Ak aj napriek tomu isli na festival, znamena to, ze tam zrejme nesli len kvoli Richardovi.

  Ako som uz napisala – konstruktivna kritika je na mieste, nie vsak zavadzanie a tendecne pisanie clanku. Ak je toto tvoj blog, beriem to. Blog je subjektivny nazor jeho prispievatela, pricom clanok je nieco uplne ine. Ked sa akreditujes na festival ako „novinar“, necuduj sa potom, ze od teba ludia budu chciet aj istu davku profesionality. Ak by si sa akreditoval ako „bloger“, tak by si podla mna vstup ani nedostal. Organizator podla mojho nazoru od teba tiez ocakaval istu mieru objektivity a clanok, ktory aj ked by bol kriticky, bol by objektivny.

  Veta na konci: „Pán primátor Hagyari! – Bude mať zmysel pokračovať v rekonštrukcii? …ak Dobrému festivalu už neverí ani jeden zo zakladateľov.“ Kto je ten zakladatel, ktory tomu neveri a na zaklade coho si sem dal toto konstatovanie? Na zaklade videa z minuleho roku, ktore nesuvisi ani len trosku s festivalom na amfiku, a ani nesuvisi s organizacnymi problemami, ktore v clanku popisujes? Alebo len na zaklade svojho subjektivneho vešteckého pocitu, ze citas myslienky na dialku? Lebo ani toto nema s objektivitou a pravdivym informovanim vela spolocneho. Novy cas je amater pri tebe.

  A na zaver, obhajovat si zly clanok tym, ze si „nestudoval zurnalistiku“ tiez nie je podla mna spravne… To je ako ked by nejaky gitarista zo znamej slovenskej kapely zahral zle solo na gitare a potom by povedal „sorry, nestudoval som konzervu“… nuz ale Martin Sedlak by gitaristovi povedal, ze chce spat vstupne, lebo prisiel presne kvoli tomu solu, ktore gitarista dokaslal… To je len metafora, ale takyto pocit z teba mam.

  Ja pisem tiez uprimne a tiez pisem len to, co si myslim (Ja, nie organizator) a takisto som ti pisala len preto, aby si do buducna vedel, ze nie kazdy vezme tvoj „clanok“ na vedomie a bude sa tvarit, ze je super. Este stale ziju aj ludia, ktori ti povedia svoj nazor.

  Osobne si myslim, ze by si mali organizatori prehodnocovat, komu akreditaciu daju a komu nie, lebo ak si niekto pise svoj blog, tak to nema s novinarinou nic spolocne a vydavat sa za novinara je nefer voci tomu, kto do teba vlozi doveru a da ti vstup na miesta, kde mozno bezny clovek ani nema pristup.

  PS: Milujem hudbu, podporujem stranky venovane hudbe a drzim im palce ako aj tym par blaznom, ktori aj na svoje naklady a v svojom volnom case pisu o veciach, ktore mozno ani nikoho nezaujimaju, resp. len maly pocet ludi. Preto ti drzim palce, aby si pisal aj dalej a stranke sa darilo, ale prosim, ked uz pises „clanok“, pokus sa byt aspon trosku objektivny a ak chces na niekoho nakydat, daj si aspon tu robotu a spytaj sa na vysvetlenie/vyjadrenie. Prospeje to tvojej stranke, tvojmu clanku a v konecnom dosledku aj tebe.
  Pekny den. h.

 6. Ja som iba poukázal na fakt, že nemusím písať iba o pekných veciach na festivale. To bol prípad Easthetic-u a Dobrého festivalu. Samotný organizátor mi napísal, že berú ak kritiku.

  Mňa urazila tvoja veta v prvom príspevku…že ja som žobral o lístok a nabudúce mam zavolať mojej mamke nech mi prispeje. Požiadať môže kto len chce na odpoveď si počká. Necháme to na Eda Kopčeka, kedže ty o tom nerozhoduješ.

  Právo sa vyjadriť ti neberiem. Priznal som si chyby v článku a opravil som ich. Na na druhej strane je dobré, že si ma na to upozornila.

  3 – ja som nedostal žiadne info. Tlačovky som dostával pravidelne a komunikácia cez telefón prebiehala. Dozvedel som sa to na poslednú chvíľu. Prečítal som si to ako aj ty na bráne. To či to bolo, alebo nebolo na FB neviem.

  Ja prajem Dobrému festivalu iba to najlepšie. Na chyby som poukázal a je už iba na organizátoroch či ich prímu alebo nie. Na margo blogéra – aj ten sa dokáže akreditovať.

  Veta na konci: “Pán primátor Hagyari! – bola na základe videa. Edit sa konal.

  Neobhajujem si zlý článok 🙂 mne sa všetky moje články páčia. To tebe sa zdá byť zlý. Žurnalistiku si nepochopila a nemám silu ti to vysvetľovať.

  Prehodnocujú 😉 Každé info o festivale či je dobré alebo zlé je reklama – tá je dôležitá súčasť.

  Sleduj články a komentuj vždy sa rád vyjadrím. Odchádzam na pivo. Ďakujem za čas, ktorý si venovala pri komentárov.

 7. Dakujem za edit / edity a aj napriek tomu, ze aj nadalej nesuhlasim s niektorymi vecami uvedenymi v clanku, vazim si to. Nie kazdy to dokaze… Ak este opravis „svetli moment“ na „svetly moment“ pri videu kapely n.o.h.a., budem uplne happy 🙂 A taktiez dakujem za reakcie na moje prispevky. Drz sa. h.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.