Debutový album skupiny Billy Barman sa bude volať Noční jazdci

Noční jazdci je aj názov jednej zo 14 skladieb, ktoré vybrala kapela na svoj debutový album. „Na základe tejto skladby sme vytvorili celý fiktívny príbeh o nočných jazdcoch, ktorý bude v podobe komiksu súčasťou albumu. Je to o partičke podivínov, ktorí sa na nás, teda na členov kapely, nápadne podobajú. Ťažko povedať či ide jednoznačne o pozitívne postavy, snažia sa konať dobro a pomáhať, ale často sa im veci vymknú z rúk. Dej komiksu sa odohráva v Bratislave v bližšie nešpecifikovanej budúcnosti, čiže je to aj tak trochu sci-fi,“ hovorí gitarista a jeden zo spevákov Jozef Vrabel alias Peter Novák.

Okrem starších piesní ako Introvert, Stano alebo Cigánska, ktoré už dobre poznajú nie len poslucháči Rádia_FM, bude album obsahovať aj 8 úplne nových nahrávok.

„My ten album voláme soundtrack. Je to akýsi prierez našou tvorbou, budú tam skladby, ktoré sme vymysleli a nahrali v priebehu dvoch rokov. Tým pádom nebola šanca, aby to znelo jednotne, keďže rôzne skladby sme nahrávali v rôznych obdobiach v rôznych štúdiách vždy s inými ľuďmi. Dokonca na albume môžete počuť troch bubeníkov. Je to vlastne taká naša bestof-ka,“ dodáva gitarista a spevák Juraj Podmanický alias Milly.

Exkluzívnym hosťom albumu bude aj známy raper Tomáš Hafner, ktorý si s kapelou zaspieval v pesničke Orbit, ktorú už kapela predstavila na odovzdávaní cien Musiq One Awards 2010.

Album oficiálne vychádza 24.11.2010 pod hlavičkou agentúry a vydavateľstva Gregor Agency – G.A. Records. V tento deň bude album dostupný na stiahnutie na internete. V hudobninách a vybraných kníhkupectvách sa objaví o týždeň neskôr. Krst albumu prebehne 1.12. v bratislavskom PKO, a to netradične na beánii architektov, na ktorej vystúpia aj Puding pani Elvisovej a britskí Kosheen. Krstní rodičia by mali byť dvaja a ich mená kapela zverejní až krátko pred ceremóniou.

Od 2.12. vyrážajú Billy Barman na koncertné turné po slovenských mestách spolu s kapelou Puding pani Elvisovej. Kapela takisto vystúpi 17.11. na Koncerte pre všímavých alebo 8.12. na Zimnom Žákovic Open. V priebehu novembra sa nahrával aj ďalší diel televízneho programu „Ladí neladí“, ktorý 10.2. 2011 odvysiela Česká televízia.

Tracklist albumu Noční jazdci:

 1. -introduction-
 2. Superhero
 3. Introvert
 4. Noční jazdci
 5. Stano
 6. Sniežik
 7. Podskalický Ján
 8. Tri vŕby
 9. -intermission-
 10. Orbit
 11. Mário Kollár
 12. Ahmed
 13. Vlna
 14. Zlatom zdobená
 15. Na Laze Oremovom
 16. Cigánska

Mediálnymi partnermi albumu Nočný jazdci sú Rádio_FM, internetový portál Zoznam.sk a televízia Musiq One.

Zdroj: Róbert Gregor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.