Databases – nová séria domácich koncertov

V Piatok 5. marca 2010 o 20.00 v bratislavskom A4 – nultom priestore štartuje premiéra multižánrovej akcie, ktorá chce postupne predstavovať známejšie i tie menej známe slovenské kapely, projekty, hudobníkov a DJov. Zaostrené bude skutočne doširoka, cez rockový štýl, alternatívu, post-rock až do avantgardy a elektronických bítov, od rovných kriviek až po zlámané jungle a dramáče.

Táto udalosť bude prvá zo série žánrovo neobmedzených eventov, ktoré v budúcnosti plánuje mladý tím hudobných nadšencov pod hlavičkou Databases. V koncertnej sérii dostanú príležitosť ukázať sa na pódiu menej známi umelci slovenskej scény a zahrať si s už známejšími menami. Ako hovoria chalani z Databases:

„Takto by sme chceli vytvoriť podmienky pre celkový rozvoj slovenskej hudobnej scény. Usporiadať príjemnú akciu pre účinkujúcich aj zúčastnených, na ktorej si každý nájde to svoje.“

Účinkujúci na prvom z databases_eventov:

Genevas – alternative
Mladá rocková kapela z Banskej Bystrice a Zvolena založená v roku 2008. Rozličnosť hudobného smerovania každého z troch členov vytvára jej svojský a originálny štýl. Genevas má za sebou pár desiatok koncertov a dva roky tvorby v podaní nahrávok EP 2008 a EP2009.

Inductive Step (alternative, rock)
Príbeh kapely začal v marci 2008, v júli toho roku pribudol spev a v priebehu dvoch rokov si chalani vytvorili nemalú fan-base a stále idú vopred. Na jar 2009 vydali svoje prvé demo a v zime 2009 pokrstili aj svoj prvý DIY album „Day In, Day Out“.

The Ills (post rock, shoegaze)
Najprv bol názov. Z recesie. Z rovnakého dôvodu prišiel aj jam. Počas jamu vznikla skladba a od toho inkriminovaného momentu, v septembri 2008, recesie ubúda a pribúda zapálenie. A s ním i ďalšie tracky, nástroje, krabičky, skúšky a koncerty. Voláme sa The Ills a robíme hudbu, ktorá je ovplyvnená tým, čo počúvame.

Pjoni & Ink Midget (electro, techno)
Niekedy je evolúcia nevyspytateľná. Živočíchy, čo ešte prednedávnom boli vtáci s obrovskými zobákmi, sa vďaka evolúcii stali hlodavcami s nadpriemerne veľkým chvostom. Od drevených hračiek prešli k čipom a káblikom a namiesto punkovo-kabaretných pesničiek, začali tvoriť tanečné rozlámané beaty s ambientnými melódiami s nostalgickými odkazmi na ich neuskutočnené túžby. Ink Midget & Pjoni je spojenie sólových projektov veveričiek, ktoré ešte pred rokom boli spojené v jednej osobe pestrofarebného Tucana. Je to smutný tanec veveričiek s kvapkou čierneho mlieka.

Dj Vobec (dubwise, newskool, jungle. breakcore)
Začalo to kolegom, ktorý hrával dub. Záujem o gramce neprestával a tak som si povedal, že idem do toho a nebudem míňať na zbytočnosti. Došiel som až k jungle, ním žijem, vyjadruje ma, má v sebe trocha Jamajky, veľa energie a zlomené beaty, čo je moja láska niekoľko posledných rokov. A vyslovene neznášam jungle techno.
Dj Sicktek (darkstep/techstep)

Vstup: dospelí 4 € / študenti 3 €

  • videá skupín nájdete v našej video galérii

One Reply to “Databases – nová séria domácich koncertov”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.