Ďalší úspešný ročník Colours of Ostrava, 2010

Český hudobný festival Colours of Ostrava 2010 splnil do bodky to, čo sľúbil svojim návštevníkom. Organizácia, program a najmä hudba, ktorá je podstatou celého festivalu klapali ako hodinky. Jediný menší zádrheľ si pre všetkých pripravilo počasie, ktoré v sobotu zmenilo slnkom zaliaty areál Černej louky na more pršiplášťov. Od 15. do 18. júla to v Ostrave hudobne žilo. Na stageoch sa striedali sólisti aj obrovské hudobné formácie, punk aj jazz, domáci aj zahraniční. Pod stageami to vrelo ešte viac.

Ako obyčajný festivalový fanúšik hodnotím kladne obrovský výber kapiel a stageov, z ktorých bolo niekedy naozaj ťažké si vybrať. Stihnúť sa nedá všetko, najmä ak je program plný veľkých aj menších hviezd a areál podobný menšiemu mestu. Černá louka a okolie Slezskoostravského hradu za štyri dni pohostilo okolo 30 tisíc ľudí všetkých vekových kategórií.

Organizátori Colours of Ostrava pripravili aj pár noviniek. Najväčšou z nich bola jednoznačne NYC scéna, teda New York City stage, ktorá bola situovaná v jednej z budov. Táto jedinečná klimatizovaná scéna vám po vstupe pripomínala obrovský bar s rôznymi miešanými drinkami. Ak aj vonku práve zúrila búrka, v NYC ste si mohli spokojne vychutnávať svoj kokteil a popritom počúvať napríklad Ariho Hesta alebo skákať na Marky Ramone´s Blietzkrieg.

Okrem Blietzkriegu Markyho Ramona sa na festivale objavili mená ako Porcupine Tree, ktorý bol hviezdou v piatok, sobotňajšie The Cranberries sa ukázali o hodinu neskôr kvôli búrke, v nedeľu nás ohromila Regina Spektor a samozrejme pobavil Iggy Pop, ktorý celý festival uzavrel. Tieto mená patria len veľmi malej časti vystupujúcich, (detailnejšie informácie o vystúpeniach vám sprostredkujeme neskôr) ktorí sa predvádzali na hlavnom stagei – Česká sporiteľňa. Na ostatných scénach to však nezívalo prázdnotou, všade to žilo a hralo. Zaujímavými interprétmi boli určite aj The Proclaimers, šialené Dubmarine, profesionálny Eric Truffaz, česká legenda Visací zámek, Čechomor, Afro Celt Sound System, inovatívne Jaga Jazzist, upokojujúca Sophie Hunger či ska formácia New York Ska Jazz Ensemble. Okrem nich tu boli ešte ďalší a okrem ďalších aj Divadelná scéna, minikino, scéna pre deti a mnoho stánkov s dlhými aj dlhšími radmi, kaviarničiek či čajovní so šišami každého druhu a v neposlednom rade umyvárky a Toi-Toiky, bez ktorých by sa asi nikto nezaobišiel.

http://www.youtube.com/watch?v=TYKf20enrok

Štyri dni zbehli v Ostrave ako voda, škoda len, že tej vody bolo až-až a sprevádzala polovicu festivalovej zábavy. Počasie je však nevyspytateľné a hlavné je, že aj napriek rôznym problémom sa všetci zabavili a majú teraz o niečo bohatšie prázdninové dni. Bohatšie o Colours of Ostrava, ktorý verím, nesklame ani na budúci rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.