Coolaction – kapela pre fajnšmekrov

Coolaction je v Prešove pomerne známa hard rocková formácia 5 talentovaných muzikantov.Aj keď sa poniektorým z vás môže zdať názov Coolaction pomerne neznámy, tento hudobný projekt funguje už od roku 1999 a vystriedalo sa v ňom mnoho dobrých muzikantov. V terajšej verzii kapely ostali z pôvodných členov len bubeník Peter Adam a Ľubo Horňák, ktorý hrá na klávesy. Od roku 2006 sa členovia skupiny nemenili a k Peťovi a Ľubovi sa pridal gitarista Jakub Tirčo, ktorý priviedol aj basgitaristu Iva Langera a najmladšieho člena, speváka Peťa Hajdu. Po pripomenutí sa svojmu publiku na rôznych hudobných akciách vydala kapela Coolaction v roku 2007 svoj prvý singel s názvom Rock Story, na ktorom nájdeme tri skladby: „Falling“, „Rock Story“ a „Another Day“.

Koncom roka 2009 sa konal aj krst nového albumu s názvom Insane. Krstným otcom sa stala skôr krstná rodinka, taktiež prešovská skupina Atlantida, ktorá namiesto naplánovaného šampanského pokrstila album pravou slovenskou masťou a cesnakom. Toto hudobné CD obsahuje 8 skladieb plus videoklip k piesni „Falling“. Na čisto inštrumentálnych aj spievaných veciach si pochutia najmä fajnšmekri dobrej muziky (nie len preto, že sa krstilo šmaľcom a cesnakom), ktorí nepohrdnú ani tvrdšími riffmi.

Priaznivci hard rocku sa majú na čo tešiť v piatkový a sobotňajší večer, kedy budú hrať chlapci v Prievidzi a v Žiline. V Prievidzi sa vám predvedú aj so žilinskou kapelou Kalijuge!, ktorá hrá progresívny rock a v Žiline ku Kalijuge! pribudne ďalšia domáca skupina – heavy metalové Scarlet Wings. Hudba na akú sa oplatí prísť pozrieť a najmä vypočuť si.

  • 19. 3. 2010 – Prievidza, Klub Diwadlo
  • 20. 3. 2010 – Žilina, Smerr pub

viac info na www.coolaction.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.