Colours of Ostrava 2010 – na scéne punk a rock

Pred vyše týždňom skončil hudobný festival Colours of Ostrava, no zúčastnení majú určite ešte čerstvo v pamäti vystúpenia nielen Reginy Spektor či Porcupine Tree, o ktorých len nedávno písala Katka. Nezabudnuteľné vystúpenia, hoci o niečo viac poznačené nepriazňou počasia si pripravili aj skupiny The Cranberries, Marka Ramone´s Blitzkrieg a v neposlednom rade šoumen Iggy Pop s kapelou The Stooges.

The Cranberries

Všetkým iste dobre známa írska skupina na čele so speváčkou Dolores O´Riondon, ktorej bláznivý hlas si hádam nikto nepomýli. Práve v čase začiatku Cranberries sa na veľké prekvapenie strhol silný dážď, kvôli ktorému bolo samotné vystúpenie preložené na neskôr. Premoknutí fanúšikovia sa skrývali kde sa dalo. Každý jeden prístrešok bol plný a aj napriek vetru sa otvárali veľké slnečníky. Do nitky premočenú náladu už však o hodinu tešila energická Dolores, ktorá odspievala najväčšie hity ako Dreams a samozrejme Zombie. No komu by počas výberu toho najlepšieho od jednej z najlepších írskych kapiel mohli prekážať mláky a ochladenie? Pred Česká sporiteľňa stageom sa všetci bavili. Bavili sa aj ďaleko od stageu lebo na írsky rock,ako sa zdalo, prišlo takmer celé festivalové osadenstvo.

Marky Ramone´s Blitzkrieg

Posledný žijúci člen amerických rodičov punkrocku – Marky Ramone sa so svojou skupinou Blitzkrieg nemusel v Ostrave obávať žiadneho dažďa. Americkí muzikanti totiž vystupovali na NYC stagei, ktorý bol situovaný vo vnútri, pod peknou nepremokavou strechou. Členovia kapely sa na pódium dostavili presne o desiatej večer a odohrali bez prestávky vyše hodinové vystúpenie s dvoma dávkami prídavkov.
Bolo až neuveriteľné sledovať takto dlho trvajúce pogo a energiu samotných hudobníkov, ktorí jednotlivé pesničky oddeľovali len rýchlym odrátaním „one, two, three, four“. Najväčšiu priazeň punkáčov si ale jednoznačne získali nehynúcim songom Blitzkrieg Bop, ktorý zaznel v sobotňajší večer až dvakrát.

Iggy and The Stooges

Keď sa povie Iggy Pop, každému by sa mal hneď vybaviť krstný otec punku, dnes už 63 ročný, no stále energiou nabitý spevák legendárnej formácie The Stooges. Iggy Pop mal byť záverečnou bombou celého festivalu Colours of Ostrava. To čo však tento večne mladý punkový dedko predviedol sa nedá považovať za žiaden úžasný výkon. Iggy je šoumen ako sa patrí a správna šou sa aj diala. Na pódiu si s ním dokonca mohlo zaskákať aj pár šťastlivcov, ktorým sa podarilo preliezť doslova po chrbtoch SBSkárov. Tí totiž najprv na Iggyho pozvánku a „permission“ pre vstup na stage nereagovali. Posledné vystúpenie celého festivalu sprevádzal ako aj celú nedeľu dážď alebo ak chcete, silnejšie mrholenie. Kto sa však chcel zabávať, tomu nevadili ani premočené ramená či v tom lepšom prípade pršiplášte. Ja osobne som bola spokojná po odskákaní si skladby I wanna be your dog a myslí, že viacero z nás v dave pri Česká sporiteľňa stage sa možno omnoho viac bavili na Iggym a jeho grimasách a postojoch ako na jeho hudobnom predvedení sa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.