Collegiumánia nekončí

Úspešné a dlho očakávané československé ťaženie, ktoré legendárna kapela začala v novembri 2008 (Beatfest v Lucerně, Praha), stále pozvoľna pokračuje! Klasici si svoje koncerty hekticky užili v 70. rokoch, preto v súčasnosti vystupujú extenzívne. Collegium Musicum má v pláne odohrať ešte niekoľko akcií. Prvá z nich sa bude konať 22. 5. v Rožnove pod Radhoštěm, druhá z nich nasleduje 4. 6. tiež na území Čiech, v Brne. Potom sa skupina presunie na Slovensko, kde sa chystá 5. 6. zrovnať so zemou bratislavský Palác kultúry a oddychu.

Najmasovejšie vystúpenie virtuózneho kvarteta sa bude odohrávať 18. 7. na festivale Pohoda, obľúbenom koncertnom mieste Mariána Vargu.  Hudobníci usúdili, že ide možno o ich posledné spoločné turné a chcú zahrať aj pre tých, ktorí nemali možnosť dostaviť sa na ich koncert počas predošlých zastávok. Priaznivci progresívneho rocku sa ešte majú na čo tešiť.

Zostava:

Marián Varga: Hammond organ, syntezátor
Fero Griglák: gitara
Fedor Frešo: basgitara, spev
Martin Valihora: bicie

22. 5. Rožnov pod Radhoštěm
4. 6. Brno, Semilasso
5. 6. Bratislava, PKO
18. 7. Trenčín, Pohoda

Lístky je možné zakúpiť v predajnej sieti Ticketportal.

Ukážky z košického Domu umenia (30. 3.)
Concerto in D
Strange Theme
Hommage à J. S. Bach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.