Collegium Musicum už tradične v PKO

Slovenská artrocková legenda Collegium Musicum sa opäť po pozitívnych ohlasoch od fanúšikov rôznych vekových kategórii objaví na pódiu v PKO! Úspešný comeback, ktorý sa uskutočnil na prelome marca a apríla po takmer 12 rokoch prinesie poslucháčom tejto formácie ešte 2 koncerty.

16. apríla Collegium Musicum na čele s fámami opradeným Vargom podalo úctyhodný výkon pre bratislavské natešené a skandujúce publikum. A tak sa títo štyria páni hudobníci stretnú na tomto ,,posvätnom “ mieste pre bývalú bigbítovú komunitu ešte raz, a to 5.júna.

Druhé slovenské vystúpenie (pretože CM sa zastaví ešte v Čechách, pozn. aut.) sa uskutoční na letnom trenčianskom festivale Pohoda, presnejšie v sobotu 18.júla. O Vargovi je všeobecne známe, že takéto ,,návraty skupín“ príliš neobľubuje. Ten tohtoročný mal zastávky v 6 mestách a koncerty boli pod ,, strechou“. Pre tých, čo boli na takomto ich koncerte, to bude možno o čosi zaujímavejšie a pre tých, čo beznádejne stáli pred vypredaným ,,pekáčom“ i možnosť konečne vidieť svoje idoly z mladosti.

Súčasná zostava sa skladá z 3 pôvodných členov.
A to Mariána Vargu, áno, toho tajuplného tuzemského varhanistu. Basgitaru má pod svojou ochrannou rukou vždy usmiaty a ,,všestranne použiteľný“ Fedor Frešo.
Trojicu pánov, alebo i pamätníkov slovenského bigbítu uzatvára gitarista Fero Griglák, čiže tu máme samé zvučné mená.
Mladého ducha a svižnosť dodáva bubenícky vzor pre iných bicistov, nemenej známy Martin Valihora. Skúsený a zohratý s Collegiom, tak to je jeho krátka definícia.

Napriek pribúdajúcim rokom sa každý z kapely angažuje aj v iných hudobných projektoch. Marián Varga niekedy spolupracuje s Moyzesovým kvartetom a duo Frešo- Griglák sú spoluhráčmi v nemenej známej kapele s názvom Fermata. Najmladší člen Martin Valihora je logicky najaktívnejší, spolupracuje a koncertuje s kadekým.

Osobne si myslím, že každému hudobnému ,,fajnšmekrovi“ by sa aspoň raz v živote mohla pripliesť do cesty štvorica Collegium Musicum. Jej vystúpenia sú plné vynikajúcich výkonov tých najlepších slovenských hudobníkov, ktorí sú za to značne vážení zo strany obecenstva. Preto ak sa Vám náhodou nenaskytla príležitosť pozorovať týchto pánov v akcii, určite neváhajte a príďte sa pozrieť na ich koncert. Určite domov nepôjdete sklamaní, pretože už spomínané ,,osobnosti“ majú za sebou dlhé roky spojené s muzicírovaním. A k tomu už viac dodať netreba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.