Chiki Liki Tu-A majú nový klip na starý song

Fanúšikovia prešovského bláznivého tria Chiki Liki Tu-A by radi na scéne videli a najmä počuli nový album. Budú si však musieť ešte počkať a zatiaľ si pustiť aspoň nový videoklip, ktorý natočili chalani nie na novú skladbu, ale na pieseň Chceme Hrať z albumu Dvojkilometrový Jeleň. „Jeleňový“ album uzrel svetlo sveta pred viac ako piatimi rokmi, a tak sa dá na klip pozerať aj ako na nostalgické pripomenutie.

„Videoklip natočil náš fanúšik Gabriel Dinis, ktorý je originál Portugalčan,“ predstavil mladého režiséra Martin Višňovský. Príbeh videa je vcelku jednoduchý. Možno aj preto, že Daniel mal desať dní na natočenie záverečnej školskej práce. „ Bolo to úplne rýchle, krátke a úderné. Inými slovami funkčná vec s jasným záverom – splniť si domácu úlohu v prípade Gabriela a pre nás je to spomienka, ktorú si uložíme do archívu. Zachytili sme skupinu v istej dobe a istom čase,“ spomína na príjemné natáčanie gitarista Ľubo Petruška.

Videoklip visí na internete zopár týždňov a poteší nie len spevom. Hlavní protagonisti zo skupiny si tiež zatancovali, ráta sa predsa všetko. Kvalita videa po stránke rozlíšenia už nie je taká úžasná. Ktovie, akú známku si za svoj produkt vyslúžil mladý režisér s portugalskými koreňmi. Zábava je však na prvom mieste, a preto si bez výčitiek svedomia klip môžete pustiť a hmkať si s kapelou. Hudobníci z Prešova sú koncertne plno vyťažení. Chystá sa obsiahle turné po deviatich európskych krajinách. K týmto deviatim sa pripoja ďalšie a novinkami vo veľkom pláne sa stávajú koncerty v Prešove a Brne.

„V rámci toho, že sme na celoživotnom turné to nie je žiadne extra prekvapenie, ale pokiaľ si pamätám, tak sme takto vkuse ešte neboli z domu preč,“ dodáva Ľubo Petruška.Koncertná šnúra ešte nie je uzavretá a nové miesta na turné mape Chiki Liki Tu-A budú istotne len pribúdať.
Presný zoznam koncertov nájdete na www.chikiliki.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.